Skip Trinity Banner Navigation

List of Scholars

This page contains a list of all current and former Scholars of Trinity College going back to 1925. You may search for Scholars by any combination of name, course or year of election. It is sufficient to use partial names or course titles. To see who is contactable and to view biographies you should log in. If you are a former Scholar and do not want to appear on the list, please email the webmaster.

Filter
First name Surname Course Year
Charles Francis Daniel  Doyle  Classics  1925 
Arthur Henry McNamara  Hillis  Classics  1925 
Eric Irvine  Johnston  Classics  1925 
Arthur Conan  Strathan  Classics  1925 
Cuthbert Henry  Whitton  Classics  1925 
Alfred Milburn  Anderson  Experimental Science  1925 
George Leslie  Gardiner  Experimental Science  1925 
Robert James  Lowthian  Experimental Science  1925 
Charles Beuno  McKenna  Experimental Science  1925 
William Geddes  Mitchell  Experimental Science  1925 
Thomas Sinton  Atkinson  Mathematics  1925 
Richard Edward  Ronaldson  Mathematics  1925 
John Frederick George  Troughton  Mathematics  1925 
John William  Appelbe  Mental and Moral Science  1925 
Frederic Gardner Orford  Budd  Modern History and Political Science  1925 
William Herbert  Cornish  Modern History and Political Science  1925 
Edith Geraldine  Keller  Modern History and Political Science  1925 
Brendan William  Lloyd  Modern History and Political Science  1925 
Phyllis Hamilton  French  Modern Languages  1925 
Anna Hadassah  O'Connor  Modern Languages  1925 
Eileen Mary  O'Connor  Modern Languages  1925 
Elizabeth Kyle  Scott  Modern Languages  1925 
John Sydney Richard  Cole  Classics  1926 
Thomas Richard Fisher  Cox  Classics  1926 
William Samuel  Cunningham  Classics  1926 
Percy   Faulkner  Classics  1926 
Gladys Elizabeth  Gurd  Classics  1926 
Rowland Henry Savage  Healy  Classics  1926 
Gilbert Albert  Lowe  Experimental Science  1926 
Arthur William  Robertson  Experimental Science  1926 
Mortimer   Temple  Mathematics  1926 
Richard Randall  Hartford  Mental and Moral Science  1926 
Gerald Pakenham  Stewart  Mental and Moral Science  1926 
John Donough Owen  Bryan  Modern History and Political Science  1926 
George Trevor  Lowry  Modern History and Political Science  1926 
Eileen   Adamson  Modern Languages  1926 
Samuel Barclay  Beckett  Modern Languages  1926 
Teresa Christina Mary  Dargan  Modern Languages  1926 
Ethna Mary  MacCarthy  Modern Languages  1926 
Oliver William  McCutcheon  Modern Languages  1926 
Arthur Desmond  York  Modern Languages  1926 
Margaret Frances Yeates  Dixon  Natural Science  1926 
Donal Bernard Waters  Good  Classics  1927 
William Dudley  Isaac  Classics  1927 
Arthur Grenfell  Clarke  Experimental Science  1927 
Edward Marshall  Greer  Experimental Science  1927 
Walter Eakin  Lewis  Experimental Science  1927 
Samuel Hollingsworth  Moore  Experimental Science  1927 
John Alexander  Wallace  Experimental Science  1927 
Garfield   Woods  Mathematics  1927 
Henry George  Yates  Mathematics  1927 
John Catherwood  McEvett  Mental and Moral Science  1927 
Edward Francis Butler  Moore  Mental and Moral Science  1927 
John William Richard  Purser  Mental and Moral Science  1927 
Helen Mary  Fitzgerald-Lombard  Modern History and Political Science  1927 
Michael Joseph Patrick Paul Lyons  Hogan  Modern History and Political Science  1927 
Cornelius James  Pelly  Modern History and Political Science  1927 
Eileen Phoebe  Dagg  Modern Languages  1927 
Rhona Elizabeth Nancy  ffrench  Modern Languages  1927 
Dermot Francis Joseph  MacDermot  Modern Languages  1927 
William Fitzroy  Pyle  Modern Languages  1927 
Mary Elizabeth  Ross  Modern Languages  1927 
Cecil Percy  Martin  Natural Science  1927 
Arthur William Humphrey  Breakey  Classics  1928 
Douglas Leslie  Graham  Classics  1928 
Reuben   Krevoi  Classics  1928 
George Frederick  Ennis  Experimental Science  1928 
Frederick Thomas  Riley  Experimental Science  1928 
Edward William  West  Experimental Science  1928 
Alfred Reginald  Ennis  Mathematics  1928 
John Desmond  Parsons  Mathematics  1928 
Ivan Ridley  Kirkpatrick  Mental and Moral Science  1928 
Hector David  Anderson  Modern History and Political Science  1928 
Beryl Kathleen  McFarland  Modern History and Political Science  1928 
Thomas Edward  Pigot  Modern History and Political Science  1928 
Amy Patricia  Conerney  Modern Languages  1928 
Frederick Henry  Gamble  Modern Languages  1928 
Margaret Florence  Huddie  Modern Languages  1928 
Doreen   Mathews  Modern Languages  1928 
Agnes Isabella  Pearson  Modern Languages  1928 
Ruth Evelyn Patricia  Patten  Natural Science  1928 
Andrew Cockburn  Anderson  Classics  1929 
William Denis  Carey  Classics  1929 
Frederick John Waller  Darley  Classics  1929 
William Bedell  Stanford  Classics  1929 
William Gordon Ridley  Loughery  Mathematics  1929 
Ernest George  Daunt  Mental and Moral Science  1929 
Gladys Emmeline  Gray  Mental and Moral Science  1929 
Frederick Beatty  Rea  Mental and Moral Science  1929 
James Johnston  Auchmuty  Modern History and Political Science  1929 
Arthur Robert  Conan  Modern History and Political Science  1929 
Annette Jocelyn  Otway-Ruthven  Modern History and Political Science  1929 
John Alexander  Storey  Modern History and Political Science  1929 
Isabel Moffatt  Brown  Modern Languages  1929 
James Stewart  Connolly  Modern Languages  1929 
Jean Katharine Theodora  Law  Modern Languages  1929 
Joyce Rosemary Lois  MacDonogh  Modern Languages  1929 
Anne Moira  Neill  Modern Languages  1929 
Michael Henry  Pringle  Modern Languages  1929 
Dorothy Margaret  Rankin  Modern Languages  1929 
Owen Lancelot Sheehy  Skeffington  Modern Languages  1929 
William Huyzer  Mol  Classics  1930 
Ralph Wallace  Reynolds  Classics  1930 
George Otto  Simms  Classics  1930 
Trevor Drought Warburton  Whitfield  Classics  1930 
Edward Cecil  Allberry  Experimental Science  1930 
Mervyn Archdale  Ellison  Experimental Science  1930 
William Sydney Eagar  Hickson  Experimental Science  1930 
Ernest Deschamps  Camier  Mathematics  1930 
Charles   Duffin  Mental and Moral Science  1930 
Harold Osmond  Duncan  Mental and Moral Science  1930 
Robert William Lees  Crosslé  Modern History and Political Science  1930 
Eva Sylvia Mary  Bradfield  Modern Languages  1930 
Phyllis Millicent  Brittain  Modern Languages  1930 
Florence Elizabeth  Cunningham  Modern Languages  1930 
Michael Lloyd  Ferrar  Modern Languages  1930 
Maureen Cecilia Elizabeth  Gore-Grimes  Modern Languages  1930 
Ernest Gordon  Quin  Modern Languages  1930 
Moira Georgina  Scarff  Modern Languages  1930 
Ailsa Marjorie  Treacher  Modern Languages  1930 
Arthur Montagu  Gwynn  Natural Science  1930 
William David  Grene  Classics  1931 
Maurice Noel  Hartnett  Classics  1931 
Finlay John  Stewart  Classics  1931 
William Edwin Joseph Richard  Calcutt  Experimental Science  1931 
Emily Joyce  Power Steele  Experimental Science  1931 
Thomas Norman  Richardson  Experimental Science  1931 
Victor John Perolze  Meally  Mathematics  1931 
Willem Jacob  van Stockum  Mathematics  1931 
John Oulton  Wisdom  Mathematics  1931 
Richard   Adams  Mental and Moral Science  1931 
George Henry Jerram  Burrows  Mental and Moral Science  1931 
Charles Kemble  Hammond  Mental and Moral Science  1931 
John Howard  Mitchell  Mental and Moral Science  1931 
Elenor   Montgomery  Mental and Moral Science  1931 
Brian   Harrison  Modern History and Political Science  1931 
Anna Janetta  Keane  Modern History and Political Science  1931 
James Wesley  Wellwood  Modern History and Political Science  1931 
Margaret Ferguson  Coe  Modern Languages  1931 
John Cyril  Donnelly  Modern Languages  1931 
Marie Elisabeth Jean  Elmes  Modern Languages  1931 
Barbara FitzGerald  Gregg  Modern Languages  1931 
Mary Pearson  McEvett  Modern Languages  1931 
Barbara Emily Ann  Travers  Modern Languages  1931 
William   Warnock  Modern Languages  1931 
Gervais Joly  Dixon  Natural Science  1931 
Henry Bevan Slator  Montgomery  Natural Science  1931 
John Montgomery  Beaumont  Classics  1932 
William Norman  Gallagher  Classics  1932 
Edward Harold  Gwynn  Classics  1932 
Wilfred Hugh  Hurley  Classics  1932 
John   Watson  Classics  1932 
Alfred Emil Anthony  Werner  Experimental Science  1932 
Thomas   Cowan  Mathematics  1932 
Frank Marshall  Smith  Mathematics  1932 
George William Lewis  Hill  Mental and Moral Science  1932 
Albert Victor  McCallin  Mental and Moral Science  1932 
Robert Preston  McDermott  Mental and Moral Science  1932 
John Kingsmill Robert  Thorp  Mental and Moral Science  1932 
John   Hall  Modern History and Political Science  1932 
Raymond Joseph  O'Neill  Modern History and Political Science  1932 
Henry Constantine Frederick  Johnston  Modern Languages  1932 
William Henry  Lyons  Modern Languages  1932 
Helen Annie  Macpherson  Modern Languages  1932 
Marjorie Eileen  Matthews  Modern Languages  1932 
Margaret   McKay  Modern Languages  1932 
Maurice William  Gibbon  Natural Science  1932 
Joyce Christina  Hill  Natural Science  1932 
Sydney Herbert  Numan  Natural Science  1932 
John   Harding  Experimental Science  1933 
William Clarke  O'Neill  Experimental Science  1933 
William Hugh Pakenham  Browne  Mathematics  1933 
Edmund James Joseph  Furlong  Mathematics  1933 
Gerlad Fitzmaurice  Colin  Mental and Moral Science  1933 
Ronald Stodart  Nesbitt  Modern History and Political Science  1933 
Robert Townsend  Burkitt  Modern Languages  1933 
Cecil Elinor Catherine Margaret  Rooke  Modern Languages  1933 
Ellie Margaret  Star  Modern Languages  1933 
Donald Kenneth  Stewart  Modern Languages  1933 
George Francis  Mitchell  Natural Science  1933 
Noel William  Kennedy  Classics  1934 
Willy Robert  Smyth  Classics  1934 
Edward Arthur  Thompson  Classics  1934 
Shaun Maturin  Cox  Experimental Science  1934 
Charles William  Grove-White  Experimental Science  1934 
Reginald Ambrose  Blackmore  Mathematics  1934 
Margaret Emily  Fry  Mathematics  1934 
Samuel Alfred  Scott  Mathematics  1934 
Barry   Spain  Mathematics  1934 
James Andrew  Walmsley  Mathematics  1934 
George Thompson  Farley  Mental and Moral Science  1934 
Kenneth Maurice  Walmsley  Modern History and Political Science  1934 
Hugh Frederic  Woodhouse  Modern History and Political Science  1934 
Rosemary Lees  Darley  Modern Languages  1934 
Kenneth Neilson  Douglas  Modern Languages  1934 
James Arnulph Fulton  Montgomery  Modern Languages  1934 
Frank Dunbar  Squire  Modern Languages  1934 
Margaret Hope  Stewart  Modern Languages  1934 
John   Nash  Natural Science  1934 
David Allardice  Webb  Natural Science  1934 
Anthony Tyrrell  Hanson  Classics  1935 
James Alexander  Harrison  Classics  1935 
Samuel Nelson  Ross  Classics  1935 
Christopher Alfred  Herbert  Experimental Science  1935 
Victor William  Graham  Mathematics  1935 
Joseph Frederick Moles  Heaney  Mathematics  1935 
Robert Willis  Madden  Mental and Moral Science  1935 
Charles William  Wolfe  Mental and Moral Science  1935 
Donald Moses  Kennedy  Modern History and Political Science  1935 
Ronald Edward William  Thornton  Modern History and Political Science  1935 
John William  Boyle  Modern Languages  1935 
Margaretta Weir  Cunningham  Modern Languages  1935 
David William  Greene  Modern Languages  1935 
Jack Albert Middleton  MacDonagh  Modern Languages  1935 
Mary   MacGinnis  Modern Languages  1935 
Mary Hampton  Menary  Modern Languages  1935 
Dermod Art Pelly  Murphy  Modern Languages  1935 
William   Robinson  Modern Languages  1935 
Margaret Isabel  Daniels  Natural Science  1935 
John Peter Lucius  Gwynn  Classics  1936 
Richard Patrick Crosland  Hanson  Classics  1936 
Edward Noel  Larmour  Classics  1936 
Frank Malcolm  Foley  Experimental Science  1936 
David Patrick  Huddie  Mathematics  1936 
John de Courcy  Short  Mathematics  1936 
James Stanley  Treanor  Mathematics  1936 
James Garrett  Yates  Mathematics  1936 
John   Barry  Mental and Moral Science  1936 
Robert Donald  Macrory  Mental and Moral Science  1936 
Sydney   Smart  Mental and Moral Science  1936 
Robert Brendan  McDowell  Modern History and Political Science  1936 
Mercy Felicia  Gwynn  Modern Languages  1936 
Thomas Samuel Butler  Hawthorne  Modern Languages  1936 
Henry Robert  McAdoo  Modern Languages  1936 
William Ivan  McCutcheon  Modern Languages  1936 
Hilda Margaret  Mortimer  Modern Languages  1936 
Kevin   O'Shaughnessy-Molloy  Modern Languages  1936 
Margaret Elizabeth  Thompson  Modern Languages  1936 
Rosa Charlotte Pennick  Jones  Natural Science  1936 
Samuel James  Poots  Classics  1937 
Kenneth Irwin  Roulsten  Experimental Science  1937 
Edward Francis  Grant  Mathematics  1937 
Robert Hill  Kidd  Mathematics  1937 
Margaret Bowman  McNicol  Mathematics  1937 
David   Moles  Mathematics  1937 
Sydney Alexander  Moore  Mathematics  1937 
John Hugh Marshall  Beattie  Mental and Moral Science  1937 
Frederick Stanley  Stewart  Mental and Moral Science  1937 
Frances Louisa  Darley  Modern History and Political Science  1937 
John Derrick Watson  Hughes  Modern History and Political Science  1937 
Samuel Robert Jellicoe  Kingston  Modern History and Political Science  1937 
George Daniel  Allt  Modern Languages  1937 
Donal Conor  Cruise-O'Brien  Modern Languages  1937 
Marion Eileen  Fentum  Modern Languages  1937 
Joan Jamieson  Ferrell  Modern Languages  1937 
David Hogg  McNeill  Modern Languages  1937 
Vera Gladys  Orgel  Modern Languages  1937 
Percy Arthur  Sythes  Modern Languages  1937 
Joan Lee  Cole  Natural Science  1937 
Daniel   Clarke  Classics  1938 
John William Hamilton  McBrien  Classics  1938 
William Arthur  Porter  Classics  1938 
Roderick George  Wilkins  Classics  1938 
George Arthur Frederick  Harrison  Experimental Science  1938 
Séan Sairseal  Ó hÉigeartaigh  Experimental Science  1938 
Lawrence Arthur Peter Sleeman  Speirs  Experimental Science  1938 
Henry Francis  Sandham  Mathematics  1938 
Wilbert Esler  Beveridge  Mental and Moral Science  1938 
Richard Francis  Hipwell  Mental and Moral Science  1938 
John Richard Burleigh  McDonald  Mental and Moral Science  1938 
May Louisa Frances  Darlington  Modern History and Political Science  1938 
Iris Winifred Averil  Fry  Modern History and Political Science  1938 
Rose   Gayner  Modern History and Political Science  1938 
Richard John  Harvey  Modern History and Political Science  1938 
James Meldrum Howie  Russell  Modern History and Political Science  1938 
Eileen Leslie  Greer  Modern Languages  1938 
Kathleen Joyce  McGilligan  Modern Languages  1938 
Vivian Herbert Samuel  Mercier  Modern Languages  1938 
Theodora Elizabeth  Orr  Modern Languages  1938 
James Alexander  Turpin  Modern Languages  1938 
Marjorie Larmour Alexandra  Burns  Classics  1939 
Andrew   Donaldson  Classics  1939 
Maurice Carl  Fowler  Classics  1939 
Hector Ramsey  Hanna  Classics  1939 
Helen Margaret  Lamb  Classics  1939 
John Victor  Luce  Classics  1939 
Joseph Hannay  Lytle  Classics  1939 
Raymond Brian  Gilliland  Experimental Science  1939 
John Chalmers  Gilmour  Experimental Science  1939 
Robert Oliver Villiers  Lloyd  Experimental Science  1939 
Moira Lorraine  Meredith  Experimental Science  1939 
Joseph   Tunstead  Experimental Science  1939 
Henry Edwin Lewis  McCreery  Legal Science  1939 
Robert Ralph  Borland  Mathematics  1939 
Neil Osborne  Dobbs  Mathematics  1939 
Edward Lester  Stringer  Mathematics  1939 
William Henry  Daunt  Mental and Moral Science  1939 
Henry Francis Reade  Morris  Modern History and Political Science  1939 
Daphne Dillon  Wallace  Modern History and Political Science  1939 
Elizabeth Caroline  Eason  Modern Languages  1939 
Marjorie Lucy  Harrison  Modern Languages  1939 
Alexander   Lieven  Modern Languages  1939 
Cecil Brian  McMullan  Modern Languages  1939 
James Desmond  Smyth  Natural Science  1939 
William Pirrie  Barbour  Classics  1940 
Desmond Theodore  Malley  Classics  1940 
William John  White  Classics  1940 
Maurice Gordon  Kelliher  Experimental Science  1940 
George Brian  Montcrieff-Yeates  Experimental Science  1940 
Gordon   West  Experimental Science  1940 
Samuel Victor  Crawford  Legal Science  1940 
Elizabeth Eleanor Colles  Nevill  Mathematics  1940 
Barbara Gertrude  Yates  Mathematics  1940 
Hugh Oliver  Albin  Mental and Moral Science  1940 
Edgar William John  Boucher  Mental and Moral Science  1940 
John Coote  Duggan  Mental and Moral Science  1940 
Kathleen Marguerite  Crouhecn  Modern History and Political Science  1940 
Paul Guy  Docker  Modern History and Political Science  1940 
Robert Hamilton  Bradford  Modern Languages  1940 
James   Finney  Modern Languages  1940 
Robert John Douglas  Gageby  Modern Languages  1940 
Agnes Margaret  Larmour  Modern Languages  1940 
Sheila   Marcel  Modern Languages  1940 
Thomas Greenaway  Millar  Modern Languages  1940 
Marie Elizabeth  Seeds  Modern Languages  1940 
John   Smullen  Modern Languages  1940 
Margaret Helen  Waugh  Modern Languages  1940 
Hilda   Houston  Natural Science  1940 
William Thomas  Ewing  Classics  1941 
Alexander Norman  Jeffares  Classics  1941 
Thomas Hoyte  Lyle  Classics  1941 
Robert Denis Collison  Black  Economics and Political Science  1941 
Hugh   de Lacy  Experimental Science  1941 
William George  O'Driscoll  Experimental Science  1941 
Robert William Roche  Johnston  Legal Science  1941 
Frederick George Hubert  Jones  Mathematics  1941 
Reginald John  Monaghan  Mathematics  1941 
Ivan Gordon  Blakeney  Mental and Moral Science  1941 
Waller Brian Brendan  Magill  Mental and Moral Science  1941 
Benjamin Waldo  Maguire  Mental and Moral Science  1941 
John Creighton  Swenarton  Mental and Moral Science  1941 
Hester Mary  Black  Modern History and Political Science  1941 
Audrey Jean  Gwynn  Modern History and Political Science  1941 
James Leslie  Brooks  Modern Languages  1941 
Vivian Arthur  Care  Modern Languages  1941 
Ralph Vincent  Donovan  Modern Languages  1941 
Neasa   Falconer  Modern Languages  1941 
Denis Rowley  Godfrey  Modern Languages  1941 
Clara Eleanor Faith  Graham  Modern Languages  1941 
Hannah   Gwynn  Modern Languages  1941 
Hans Siegbert  Reiss  Modern Languages  1941 
Rupert Henry Mordaunt  Strong  Modern Languages  1941 
Robert Alan  Cole  Classics  1942 
William Wilfred  Howard  Classics  1942 
Samuel MacWilliam  Knox  Classics  1942 
James Richard  Crosse  Economics and Political Science  1942 
Hyman   Tarlo  Legal Science  1942 
Margaret Iris  Boland  Mathematics  1942 
Maurice Aaron  Jaswon  Mathematics  1942 
Cecily Margaret  Nevill  Mathematics  1942 
Ronald   Boyle  Mental and Moral Science  1942 
John Henry  Hodgins  Mental and Moral Science  1942 
Albert Edward  Stokes  Modern History and Political Science  1942 
Frederick Terence  Calvert  Modern Languages  1942 
Kathleen Eleanor  Momal  Modern Languages  1942 
Ena Margaret  Vanek  Modern Languages  1942 
Henry Aimers  Wheeler  Modern Languages  1942 
Robert Hugh Steele  Boyd  Classics  1943 
Alan Richard  White  Classics  1943 
Charles Desmond  Wilson  Classics  1943 
Frederick Ian  Hurley  Experimental Science  1943 
Vincent Thomas Hyginas  Delany  Legal Science  1943 
William Moore  Gorman  Mathematics  1943 
Frederick Henry  Mann  Mathematics  1943 
Robert Percival  Willis  Mathematics  1943 
Alexander   Agnew  Mental and Moral Science  1943 
Thomas Fernsly  Figgis  Mental and Moral Science  1943 
John William Patrick  Williamson  Mental and Moral Science  1943 
Francis Stewart Leland  Lyons  Modern History and Political Science  1943 
Pauline Joy  Beaumont  Modern Languages  1943 
Sheila   Dutt  Modern Languages  1943 
John Evelyn Bury  Gray  Modern Languages  1943 
Frances   Gwynn  Modern Languages  1943 
Patricia Marie  Johnston  Modern Languages  1943 
Alexander Colles  Nevill  Natural Science  1943 
William Vincent  Denard  Classics  1944 
Gordon Willis  Williams  Classics  1944 
William James Louden  Ryan  Economics and Political Science  1944 
William Étienne  Seeds  Experimental Science  1944 
Robert Francis Vere  Heuston  Legal Science  1944 
Robert Desmond  Meikle  Legal Science  1944 
William George  Callaghan  Mathematics  1944 
Cyril Francis George  Delaney  Mathematics  1944 
Robert Blair  Elliott  Mathematics  1944 
William Thomas  Irwin  Mental and Moral Science  1944 
William   Lumley  Mental and Moral Science  1944 
Moira Josephine  Foley  Modern Languages  1944 
Richard Maurice  Gamble  Modern Languages  1944 
May Haughton  McHugh  Modern Languages  1944 
Robert William Eugen  Weil  Modern Languages  1944 
Bruce Halvar  Williamson  Modern Languages  1944 
Sheila Margaret  Chillingworth  Classics  1945 
Richard John Alan  Lindsay  Classics  1945 
Patricia Emilie St. John  Clarke  Economics and Political Science  1945 
Gerald Henry Fraser  Gardner  Mathematics  1945 
John Robertson  Gordon  Mathematics  1945 
William Harland  Wann  Mathematics  1945 
David George Alexander  Clarke  Mental and Moral Science  1945 
Victor Gilbert  Griffin  Mental and Moral Science  1945 
Edmund Gibson  Shearer  Mental and Moral Science  1945 
Gerald Henry Henzell  Giltrap  Modern History and Political Science  1945 
George Philip Frederick  Jeffares  Modern Languages  1945 
Paul John Geoffrey  Keating  Modern Languages  1945 
Veronica Martha Francisca Maria Antonia  Rudnyanszky de Dezser  Modern Languages  1945 
Ottilie Johanna Renate  Schwarz  Modern Languages  1945 
John Stuart Scott  Whyte  Modern Languages  1945 
Euphenia Adelaide  Falkiner  Natural Science  1945 
Godfrey William  Bond  Classics  1946 
Dorothy Jeanette  Davidson  Classics  1946 
Samuel Tedford  Kidd  Classics  1946 
Amory Allfrey  Pakenham-Walsh  Economics and Political Science  1946 
Johann Claus Peter  Schwarz  Experimental Science  1946 
William Morton  Jones  Mathematics  1946 
Richard Frederick  Kyle  Mathematics  1946 
Thomas Edwin  Stringer  Mathematics  1946 
Robert Stanley  Good  Mental and Moral Science  1946 
Judith Margaret  McDonald  Mental and Moral Science  1946 
Eric William Despard Hemphill  Earle  Modern History and Political Science  1946 
Derek Alexander  Joughin  Modern History and Political Science  1946 
John   Cruickshank  Modern Languages  1946 
Herbert George  Foster  Modern Languages  1946 
Annie Elizabeth  Gilmore  Modern Languages  1946 
John Merrishaw  Lyle  Modern Languages  1946 
Louie Eleanor  Nelson  Modern Languages  1946 
James Patrick  Short  Modern Languages  1946 
Ivan Derek Charles  Connolly  Natural Science  1946 
William Edward  Nevill  Natural Science  1946 
Joy   Tivy  Natural Science  1946 
Ernest Desmond Ross  Simms  Classics  1947 
Robert Glenn  Ussher  Classics  1947 
John Leonard Barry  Deane  Legal Science  1947 
Roger Halliday  Kyle  Mathematics  1947 
Geoffrey Malcolm Hardy  Rowe  Mathematics  1947 
William Edward  Coe  Mental and Moral Science  1947 
Noel Vincent  Willoughby  Mental and Moral Science  1947 
Robert   Blackburn  Modern History and Political Science  1947 
Anne Olivia  Crookshank  Modern History and Political Science  1947 
Charles Irwin  Burrowes  Modern Languages  1947 
Kester William  Heaslip  Modern Languages  1947 
Patricia Joy  Rudd  Modern Languages  1947 
Joan Dorothy  Scales  Modern Languages  1947 
Alma Delphine  Starkie  Modern Languages  1947 
Francis Power  Walsh  Modern Languages  1947 
John Cecil Yeats  de Pauley  Classics  1948 
Norman John Frank  Rodway  Classics  1948 
William James Niall  Rudd  Classics  1948 
John Alan  Alexander  Experimental Science  1948 
Arnold Noel  Argue  Experimental Science  1948 
Richard Owens  Colclough  Experimental Science  1948 
Donal Herbert  Hayes  Experimental Science  1948 
William Robert Nigel  Williamson  Experimental Science  1948 
Henry Denis  Barron  Legal Science  1948 
James Leslie Alexander  Colhoun  Legal Science  1948 
Denis Anthony Edward  Hart  Legal Science  1948 
Terence George  Davis  Mathematics  1948 
James Fairbanks  Knaggs  Mathematics  1948 
Brian Hughes  Murdoch  Mathematics  1948 
Donald Arthur Richard  Caird  Mental and Moral Science  1948 
Shirley Frances Bonner  Austin  Modern History and Political Science  1948 
Mary   Gordon-Brown  Modern History and Political Science  1948 
John Richard  Mills  Modern History and Political Science  1948 
Douglas   Naylor  Modern History and Political Science  1948 
George William Otway  Woodward  Modern History and Political Science  1948 
Marjorie Joy  Brownell  Modern Languages  1948 
Elizabeth Catherine Gertrude Kildare  Burnell  Modern Languages  1948 
Margaret Henderson  Dickens  Modern Languages  1948 
Norman Neill  Wells  Modern Languages  1948 
William Charles Webster  Wilson  Modern Languages  1948 
Arnold Theodore von Salis  Bradshaw  Classics  1949 
Alexander   Dalzell  Classics  1949 
Rosemary Eugenie  Alexander  Experimental Science  1949 
Reuben   Glass  Experimental Science  1949 
Christine Mary Evelyn  Matthews  Experimental Science  1949 
Adrian Edward  Somerfield  Experimental Science  1949 
Richard John  Armstrong  Mathematics  1949 
Albert Samuel  Baird  Mathematics  1949 
Roy Harry William MacLean  Johnston  Mathematics  1949 
Norman Seton  Montgomery  Mathematics  1949 
Margaret Mary  Miller  Mental and Moral Science  1949 
Robert Brownlow  Pyper  Modern History and Political Science  1949 
Peter Ernest James  Seltman  Modern History and Political Science  1949 
Herbert Francis  Hayes  Modern Languages  1949 
Cecil   Jenkins  Modern Languages  1949 
James   Manning  Modern Languages  1949 
George Douglas  Trotter  Modern Languages  1949 
Juliet Mary  Cottam  Natural Science  1949 
Alfred Edward  Hinds  Classics  1950 
John Bethel  Lowe  Classics  1950 
Ewa   Hermacinski  Economics and Political Science  1950 
Colin Mulholland  Gibson  Experimental Science  1950 
Peter Douglas  Hearn  Experimental Science  1950 
Percival Davis  McCormack  Experimental Science  1950 
Peter Finlay  Browne  Mathematics  1950 
James   Kincade  Mental and Moral Science  1950 
Errol Francis  Kirkpatrick  Mental and Moral Science  1950 
James   Martin  Modern History and Political Science  1950 
David James  Caird  Modern Languages  1950 
Bernard Vivian  Share  Modern Languages  1950 
William Arthur  Watts  Modern Languages  1950 
Barbara Joan  Thompson  Natural Science  1950 
Edward   Courtney  Classics  1951 
Muriel Elizabeth  Hinds (née Steele)  Classics  1951 
Francis Joseph  Conlan  Economics and Political Science  1951 
Thomas Brian Hamilton  McMurry  Experimental Science  1951 
James Victor  Armstrong  Mathematics  1951 
David Abraham  Franklin  Mathematics  1951 
Brian Langford  Thorpe  Mathematics  1951 
Hektor Rex  Cathcart  Modern History and Political Science  1951 
George William  Craig  Modern Languages  1951 
James Victor  Hamilton  Modern Languages  1951 
Henry Reymond Fitzwalter  Keating  Modern Languages  1951 
Gillian   Share (née Malcomson)  Modern Languages  1951 
Rosemary Anne Gifford  Watson  Modern Languages  1951 
Audrey Eileen  Oliver  Natural Science  1951 
Lawrence Theodore  Threadgold  Natural Science  1951 
Alan Darlington  Lowe  Classics  1952 
James Chambers  Lyttle  Classics  1952 
Herbert David  Rankin  Classics  1952 
Donald Hugh  Jenkinson  Experimental Science  1952 
Malcolm Alexander Hamilton  McCausland  Experimental Science  1952 
Charles James  Cooke  Mathematics  1952 
David John  Simms  Mathematics  1952 
Thomas Edmund Boyd  Burke  Mental and Moral Science  1952 
Abraham Richard  Kingston  Mental and Moral Science  1952 
Janet Iona May  Hicks (née Houston)  Modern Languages  1952 
Peter Dennistoun  Little  Modern Languages  1952 
Hugh Edwin  Shields  Modern Languages  1952 
André Richard  Vernet  Modern Languages  1952 
Stuart William  Glover  Natural Science  1952 
John Wesley  Ferguson  Classics  1953 
Neil Humberstone  Bliss  Experimental Science  1953 
Harold Izak  Glass  Experimental Science  1953 
Ian Strain  McDowell  Experimental Science  1953 
Max William  Abrahamson  Legal Science  1953 
Allan Paul Radford  Brook  Mathematics  1953 
Ronald William Alfons  Feuerstak  Mathematics  1953 
William John Alexander  Graham  Mathematics  1953 
Paul Treleaven Harvard  Sweeting  Mental and Moral Science  1953 
Jennifer   Miller (née Hart)  Modern History and Political Science  1953 
Carey Elisabeth Anne  Graziano (née Breach)  Modern Languages  1953 
Walter Francis William  Pollard  Modern Languages  1953 
Ferdinand Geoffrey  Larminie  Natural Science  1953 
Frank Paul Richard  Brechling  Economics and Political Science  1954 
Alfred William Madison  Cooper  Experimental Science  1954 
Philemon Adeyemi  Olagunju  Mathematics  1954 
Daphne Gordon  Marron (née Boyd)  Mental and Moral Science  1954 
Aidan   Clarke  Modern History and Political Science  1954 
Daniel Claude de Warrenne  Rogers  Modern Languages  1954 
Barbara   Wright (née Robinson)  Modern Languages  1954 
Leonora Ann  Stevens  Natural Science  1954 
Bryan Robert  Wilkinson  Ancient and Modern Literature  1955 
Jonathan Richard  Cole  Classics  1955 
Basil Richard Powys Patrick Jeremy  Taylour  Classics  1955 
Brian Kirk  Wilson  Classics  1955 
John Rudolph  Hautz  Economics and Political Science  1955 
Antony Arthur  Tomlinson  Economics and Political Science  1955 
Henry William Keppel  Hopkins  Experimental Science  1955 
Ian Ross  McAulay  Experimental Science  1955 
Paul   O'Higgins  Legal Science  1955 
Gordon   Clarke  Mathematics  1955 
Lionel   Lovitch  Mathematics  1955 
Stephen Ashworth  Barcroft  Modern History and Political Science  1955 
Marguerite Rosemary Poole  ffolliott  Modern History and Political Science  1955 
Colin Gerald Calder  Tite  Modern History and Political Science  1955 
Lilac Brigid  Chandra (née Battersby)  Modern Languages  1955 
Kevin Mary  MacGrath  Modern Languages  1955 
William Beamish  Porter  Modern Languages  1955 
Robert Donald  Jackson  Natural Science  1955 
Shirley Alison  Bond (née Kingsmill Moore)  Ancient and Modern Literature  1956 
John Hone Fitzgerald  Campbell  Classics  1956 
Christopher St George  Sides  Classics  1956 
Wallace Graham  Jamison  Economics and Political Science  1956 
Ronald Eliot  Burton  Experimental Science  1956 
William Brian  Clarke  Experimental Science  1956 
John Keller  Temple Lang  Legal Science  1956 
Alexander Isaac  Solomon  Mathematics  1956 
Thomas David  Spearman  Mathematics  1956 
William John  Marshall  Mental and Moral Science  1956 
Patrick   Gallagher  Modern Languages  1956 
Danaë Margaret  O'Regan (née Stanford)  Modern Languages  1956 
Paula Rosemary Maureen  Simmonds  Modern Languages  1956 
Antony Tissington  Tatlow  Modern Languages  1956 
Robert Stevenson Bailey  Young  Modern Languages  1956 
Edward Vance  Glanville  Natural Science  1956 
Michael Hugo  Proctor  Natural Science  1956 
Daphne Mary Searancke  Turner  Ancient and Modern Literature  1957 
Frank Alan  Elliott  Classics  1957 
Clare Anne  Faulkner  Classics  1957 
John Tyrrell  Killen  Classics  1957 
Éamon   Ó Tuathail  Classics  1957 
George   Knaggs  Economics and Political Science  1957 
Geoffrey Walter  Prior-Wandesforde  Economics and Political Science  1957 
Robert Edward  Harte  Mathematics  1957 
Michael John  Kenny  Mental and Moral Science  1957 
Deirdre Letitia  Huddie  Modern History and Political Science  1957 
Hilary Ann  Carey (née Pyle)  Modern Languages  1957 
Elizabeth Louise Patricia  Moffitt (née Pepper)  Modern Languages  1957 
David Maurice  Neligan  Modern Languages  1957 
Jennifer Ann  Pulham (née Corscadden)  Modern Languages  1957 
Francis Henry Arthur  Richmond  Modern Languages  1957 
Geneviève-Julie-Marie   Rollin  Modern Languages  1957 
Richard Alexander Quayle  Skerrett  Modern Languages  1957 
Derek Ormsby  Cummins  Natural Sciences  1957 
Margaret Clare  Eagle (née Harden-Smith)  Natural Sciences  1957 
Thomas Clive  Tyner  Natural Sciences  1957 
Andrew   Bonar Law  Economics and Political Science  1958 
Timothy Trevor  West  Mathematics  1958 
Barbara Ann  Fox  Modern Languages  1958 
Samuel Frederick  Mawhinney  Modern Languages  1958 
Helga Maria  Patrikios (née Atkinson)  Modern Languages  1958 
Peter Howard  Boyle  Natural Sciences  1958 
Richard Martin  Gibbons  Natural Sciences  1958 
David Joseph Garnet  Irwin  Natural Sciences  1958 
Adrienne Patricia  Jessop  Natural Sciences  1958 
John Marcus Allan  Swan  Natural Sciences  1958 
John David Thomas  Murray  Classics  1959 
John Anthony  Taylor  Classics  1959 
Terence Charles Ievers  Ryan  Economics and Political Science  1959 
Eric Hampden  Winter  Economics and Political Science  1959 
Brian Edward Wesley  Dowse  Engineering  1959 
Neville Robert  Harris  Engineering  1959 
Irvine David  Marcus  Hebrew and Oriental Languages  1959 
Ernest Wilson  Nicholson  Hebrew and Oriental Languages  1959 
Michael Gordon  Dickson  Legal Science  1959 
John James Henry  Miller  Mathematics  1959 
Hugh Parke  Glanville  Mental and Moral Science  1959 
Robert Hallam  Johnston  Mental and Moral Science  1959 
William Neville  Keery  Mental and Moral Science  1959 
Robert John  Hunter  Modern History and Political Science  1959 
Peter John  Skelton  Modern History and Political Science  1959 
Ian Keith  Gibson  Modern Languages  1959 
Carol Ann  Holland (née Challen)  Modern Languages  1959 
Brian Douglas  Evamy  Natural Sciences  1959 
Ian Stewart  Glass  Natural Sciences  1959 
Alan John  MacGovern  Natural Sciences  1959 
Peter Eric Pepler  Norton  Natural Sciences  1959 
Elizabeth Ann  Killen (née Ross)  Ancient and Modern Literature  1960 
Edna Mary  Longley (née Broderick)  Ancient and Modern Literature  1960 
Robin John  Miller  Classics  1960 
Robert Somerville Foster  Murphy  Classics  1960 
Martin Ferguson  Smith  Classics  1960 
Wildridge Robert Brian  Caruth  Engineering  1960 
Roderick Charles  Gibbons  Engineering  1960 
Patrick Handley  Vaughan  Hebrew and Oriental Languages  1960 
George Alfred Cecil  Graham  Mathematics  1960 
Richard Valentine  Wood  Mathematics  1960 
Lewis Howard  Sevitt  Medicine  1960 
Janice   Went  Medicine  1960 
Robert Andrew  Leon  Mental and Moral Science  1960 
William Harvey  Cox  Modern History and Political Science  1960 
Richard Henry  Bolster  Modern Languages  1960 
Elizabeth Georgina  Hardy (née Sands)  Modern Languages  1960 
Harden Mary  Rodgers  Modern Languages  1960 
William Donald  Wilson  Modern Languages  1960 
Rorke Bardon  Bryan  Natural Sciences  1960 
William George  Parker  Natural Sciences  1960 
Marian Elizabeth  Woods (née Walton)  Natural Sciences  1960 
Robert Arthur  Buttimore  Classics  1961 
Brian Lewis  Bond  Engineering  1961 
Robert Henry  Keppler  Mathematics  1961 
Alan Clive  Newell  Mathematics  1961 
Christopher Lancelot  Thompson  Mathematics  1961 
John Jared  Dinn  Medicine  1961 
Christopher Michael  Porter  Medicine  1961 
Hui-Pin   Teh (née Lim)  Medicine  1961 
Richard Francis MacDermot  Byrn  Modern Languages  1961 
Agnes Elizabeth  Challen (née McCartney)  Modern Languages  1961 
Michael Henry  Hansell  Natural Sciences  1961 
Shelagh   Norton (née Coulson)  Natural Sciences  1961 
Philip Wilson  Walton  Natural Sciences  1961 
Julian Leslie  Calmonson  Oriental Languages  1961 
Carole   Golding (née Elliott)  Oriental Languages  1961 
William Barnett  Neill  Oriental Languages  1961 
Stephen Francis  Ryle  Classics  1962 
Edward Timothy  Webb  Classics  1962 
James William  Gleasure  Early and Modern Irish  1962 
Michael Garth  Notley  Engineering  1962 
Alan Walter  Shaw  Engineering  1962 
Robert Gordon  England  Hebrew and Oriental Languages  1962 
Gwendoline   Galton (née Garber)  Hebrew and Oriental Languages  1962 
David Samuel  Cochran  Mathematics  1962 
Allan William  McEvett  Mathematics  1962 
Desmond Alexander George  Mackey  Medicine  1962 
Mary Elizabeth Frances  McEntagart (née Henry)  Medicine  1962 
Jennifer Helen  Rye (née Sarkies)  Modern History and Political Science  1962 
Susan Jennifer  Manco (née Greenleaves)  Modern Languages  1962 
Rosemary   O'Connell (née Harris)  Modern Languages  1962 
Julian Douglas  Reynolds  Natural Sciences  1962 
Charles Malcolm  Walmsley  Natural Sciences  1962 
Derek Alan  Purcell  Veterinary Medicine  1962 
Hugh Michael Thomas  Cobbe  Classics  1963 
Richard Mark  Carson  Engineering  1963 
John Stephen  Kelly  English Literature and Language  1963 
Andrew David Hastings  Mayes  Hebrew and Oriental Languages  1963 
Benjamin John  Pratt  Hebrew and Oriental Languages  1963 
Elizabeth Evelyn  Oldham  Mathematics  1963 
David Henry  Williams  Mathematics  1963 
Doreen Elizabeth  Dowd  Medicine  1963 
Patrick Hyde  Kelly  Modern History and Political Science  1963 
William Norman Boyd  Mullan  Modern Languages  1963 
Nigel Hugh  Buttimore  Natural Sciences  1963 
George Henry  Dodd  Natural Sciences  1963 
Charles James Coates  Kean  Natural Sciences  1963 
Albert Creighton  Pratt  Natural Sciences  1963 
Alexander Ivan  Donaldson  Veterinary Medicine  1963 
Alan Howard Foster  Griffin  Classics  1964 
William O'Donovan  Jacques  Classics  1964 
Ivan Brownlow  King  Classics  1964 
Anthony Charles Conwell  Kevin  Economics and Political Science  1964 
Rossly David  Buckman  Hebrew and Oriental Languages  1964 
Michael John  Armstrong  Mathematics  1964 
Prudence Gabriel Nesfield  Howard (née Roberts)  Mathematics  1964 
Richard Patrick Lloyd  Jones  Mathematics  1964 
Robert   Wingate (Winterbottom)  Mathematics  1964 
James Robert  Nixon  Medicine  1964 
Declan Nicholas Orford  Budd  Modern History and Political Science  1964 
Robert Ferris  Frame  Modern History and Political Science  1964 
Susan Katherine  MacWeeney  Modern Languages and Literature  1964 
Thomas Norman Francis  Murtagh  Modern Languages and Literature  1964 
Robert Charles  Barklie  Natural Sciences  1964 
Abdalla Mohamed Nasser  Lamki  Natural Sciences  1964 
Sydney John  Boal  Classics  1965 
Robert Bradley  Gamble  Classics  1965 
Fergus Samuel  Kelly  Early and Modern Irish  1965 
Cian Sáirséal  Ó hÉigeartaigh  Early and Modern Irish  1965 
Walter John  Butler  Engineering  1965 
David Charles  Wilson  Engineering  1965 
John Knox  Withrington  Engineering  1965 
Stephen Paul Achilles  Daunt  English Literature and Language  1965 
David Patrick Bernard  Norris  English Literature and Language  1965 
Robert William Edward  Forrest  Hebrew and Oriental Languages  1965 
John Robert Winder  Neill  Hebrew and Oriental Languages  1965 
Stephen Leonard  White  History and Political Science  1965 
Mary Terese Winifred  Robinson (née Bourke)  Legal Science  1965 
John Keeys  Debenham  Mathematics  1965 
David Alexander  Jackson  Mathematics  1965 
Douglas Peter  Kennedy  Mathematics  1965 
Ann Margaret  Bayliss (née Heelas)  Medicine  1965 
Hilary Gaye  Tovey (née Reynolds)  Mental and Moral Science  1965 
Janet Lucy  O'Keeffe (née Moody)  Modern Languages and Literature  1965 
Alan James  Craig  Natural Sciences  1965 
Hugh Nevill  Dobbs  Natural Sciences  1965 
Graham   Hancock  Natural Sciences  1965 
Michael Stewart  McNulty  Veterinary Medicine  1965 
William Aylmer Charles  Stanford  Classics  1966 
Micheal   O'Siadhail  Early and Modern Irish  1966 
Norman Jeffrey  Glass  Economics and Political Science  1966 
David Robert Murison  Algeo  Engineering  1966 
David Christopher  Johnston  Engineering  1966 
Ernest Timothy Brendan  Bates  English Literature and Language  1966 
Loyola Furtunato Bernard  Saldanha  English Literature and Language  1966 
Mark Lawrence  Hartman  Medicine  1966 
John Alan  Heaney  Medicine  1966 
Jennifer Mary  Strevens (née Aikins)  Modern Languages and Literature  1966 
Terence Heber  Keatinge  Natural Sciences  1966 
Paul William Henry  Erskine  Classics  1967 
Richard David  Reid  Classics  1967 
Peter Robert Minchin  Clarke  Engineering  1967 
Nicholas   Grene  English Literature and Language  1967 
Malcolm Warren Taylor  Allan  Hebrew and Semitic Languages  1967 
Malcolm Kenneth  Crowe  Mathematics  1967 
Michael James  Ganly  Mathematics  1967 
Charlotte Hsiao Tet  Huang  Mathematics  1967 
Daniel George  Hafner  Medicine  1967 
Susan Frances  Mitchell  Medicine  1967 
Denis Henry  Osborne  Medicine  1967 
Elisabeth Willemien  Paice (née Marlin)  Medicine  1967 
Ann Margaret  Budd (née Lawson)  Modern Languages and Literature  1967 
Trevor John  Lawson  Modern Languages and Literature  1967 
Ian William  Montgomery  Natural Sciences  1967 
Jocelyn   Tomkin  Natural Sciences  1967 
Rosamond Frances  Mitchell  Ancient and Modern Literature  1968 
David Frank  Ford  Classics  1968 
Ivan Victor  Lee  Classics  1968 
Reginald John  Grindle  Economics and Political Science  1968 
Olympio   Katsiaouni  Economics and Political Science  1968 
Alan Henry  Matthews  Economics and Political Science  1968 
Nicholas Kerr  FitzGibbon  Engineering  1968 
Brian Eric George  Ranalow  Engineering  1968 
Cecil Roy  Sanderson  Hebrew and Semitic Languages  1968 
Aoileann Bríghid  Gearailt (née Ní Éigeartaigh)  Mathematics  1968 
Geoffrey Macaulay  Saunders  Mathematics  1968 
Steven Patrick John  Reid  Medicine  1968 
Grannum Remy  Sant  Medicine  1968 
Patrick Gerard  Lyons  Modern Languages and Literature  1968 
Tamsin Elizabeth  Palmer (née Hargreaves)  Modern Languages and Literature  1968 
Geoffrey Howard  Sutton  Modern Languages and Literature  1968 
Roger North  Goodwillie  Natural Sciences  1968 
Daniel Lucius  Kelly  Natural Sciences  1968 
Charles Edward  Nash  Natural Sciences  1968 
David Hugh  Vipond  Natural Sciences  1968 
Jennifer Anne  Scott (née Armstrong)  Philosophy and Psychology  1968 
James Charles  Stewart  Business Studies  1969 
Alan Edward Boyd  Beck  Classics  1969 
Patricia   Kelly  Early and Modern Irish  1969 
Robert Fitzroy  Foster  History and Political Science  1969 
Eoghan Seoirse  MacAogáin  Mathematics  1969 
Barry James  Gray  Medicine  1969 
Terence Harold  Pringle  Medicine  1969 
Charles David Chanel  Reeve  Mental and Moral Science  1969 
Edward Brendan  Slattery  Mental and Moral Science  1969 
Richard Timothy Simmons  Breene  Modern Languages and Literature  1969 
Claudine Henriette  Gaidoni (née Tanguy)  Modern Languages and Literature  1969 
Robert John Stephen  Law  Modern Languages and Literature  1969 
David Michael  Singleton  Modern Languages and Literature  1969 
Michael   Fenner  Natural Sciences  1969 
John Hanna  Rountree  Natural Sciences  1969 
Ian Stanley  Stevens  Natural Sciences  1969 
Naomi Joyce  O'Flanagan (née Colhoun)  Veterinary Medicine  1969 
Anthony Edward Christopher  Piercy  Classics  1970 
Trevor Louis Lambert  Orr  Engineering  1970 
Bruce Stanley George  Stewart  English Literature and Language  1970 
Anthony Peter Robin  Wakely  Hebrew and Semitic Languages  1970 
David Patrick Michael  McQuillan  Mathematics  1970 
Dermot   O'Moore  Mathematics  1970 
Avice Margaret  O'Connell  Medicine  1970 
Francis Eugène Denis  Sheehy Skeffington  Medicine  1970 
Kathleen Mary  Thompson  Medicine  1970 
Ivan Victor  Crampton  Modern Languages and Literature  1970 
Axel Howarth  Goodbody  Modern Languages and Literature  1970 
Elizabeth Mary  Grove-White (née Brady)  Modern Languages and Literature  1970 
Gillian Rosemary  McCreery  Modern Languages and Literature  1970 
Roland Stephen Anthony  Polastro  Modern Languages and Literature  1970 
Sara Margaret Jane  Sorby (née Godby)  Modern Languages and Literature  1970 
Derek Ernest Gilmor  Briggs  Natural Sciences  1970 
Nigel Derek Arthur  Walshe  Natural Sciences  1970 
Brian Sydney  Morrow  Classics  1971 
Donald Francis  Curtin  Economics and Political Science  1971 
Hugh Michael  Neary  Economics and Political Science  1971 
Patrick Francis  Perry  Engineering  1971 
Robert George  Patterson  English Literature and Language  1971 
Michael Donald Keir  MacCarthy-Morrogh  History and Political Science  1971 
Evan Henry William  Roe  Mathematics  1971 
John James  Dillon  Medicine  1971 
Christopher Sheehan  Braider  Modern Languages and Literature  1971 
Declan Liam  Kiberd  Modern Languages and Literature  1971 
Dorothy Anne  Talbot  Modern Languages and Literature  1971 
Gabrielle Mary  Forbes (née Hickey)  Natural Sciences  1971 
Angela Louise Upington  Edwards  Ancient and Modern Literature  1972 
William Adrian Nicholas  Arbuthnot  Classics  1972 
Donal John  Donovan  Economic and Social Studies  1972 
Patrick Joseph Peter  Kelly  Economic and Social Studies  1972 
David John  Baird  Engineering  1972 
Gerard Matthew  Griffin  English Literature and Language  1972 
Kathryn Teresa  Ross (née Grady)  English Literature and Language  1972 
Nigel John  Cox  History and Political Science  1972 
Paul John  Barry  Mathematics  1972 
David Martin  Creedon  Mathematics  1972 
Gerard John  Murphy  Mathematics  1972 
Finlay John McLennan  Ross  Mathematics  1972 
Raymond Augustine  Ryan  Mathematics  1972 
Martin   Feinroth  Medicine  1972 
Peter James John  O'Dwyer  Medicine  1972 
Patricia Delphine  Prosser (née Carson)  Medicine  1972 
Emer Bernadette  Shelley (née Murphy)  Medicine  1972 
Sharon Constance  Young  Modern Languages and Literature  1972 
John Joseph David  Craig  Natural Sciences  1972 
Daniel Michael  Heffernan  Natural Sciences  1972 
John   McShane  Philosophy and Psychology  1972 
Sean Gerard  O Cathasaigh  Ancient and Modern Literature  1973 
Duncan Fraser  Kennedy  Classics  1973 
Paula Mary  Donovan (née Gannon)  Economic and Social Studies  1973 
Sean Seamus Stephen  Kelly  Economic and Social Studies  1973 
Kevin Flannan  O'Flanagan  Economic and Social Studies  1973 
Luke O'Connor  Drury  Mathematics  1973 
Neil   Jeffares  Mathematics  1973 
Rodney Ernest Weymouth  Smythe  Mathematics  1973 
Ellen-Ann   Finnighan  Medicine  1973 
Katrina Emslie  Varian  Medicine  1973 
Kenneth Arthur  Kearon  Mental and Moral Science  1973 
Elaine Philomena  Kennedy  Mental and Moral Science  1973 
Peter Gerard  Macardle  Modern Languages and Literature  1973 
Peter Timothy  Cox  Natural Sciences  1973 
Philomena Ann  Rooney  Philosophy and Mathematical Sciences  1973 
Richard Anthony  McCabe  Ancient and Modern Literature  1974 
Yvonne Evelyn Mary Daly  McDonogh  Ancient and Modern Literature  1974 
Stephen Perry  Anderson  Classics  1974 
Walter Joseph  Fitzgerald  Early and Modern Irish  1974 
Jonathan Henry  Haughton  Economic and Social Studies  1974 
Alan Stephen Fraser  French  Engineering  1974 
Ulick Oliver James  Malone  Engineering  1974 
Ronan Paul Peter  Scaife  Engineering  1974 
Joanne Amanda  Shapcott  English Literature and Language  1974 
Kenneth Patrick  Ferguson  History and Political Science  1974 
William Alva  Brangam  Legal Science  1974 
Patrick Joseph Conor  McGovern  Legal Science  1974 
Patrick Joseph  Kenny  Mathematics  1974 
John Philip  McKenna  Mathematics  1974 
Colm Pádraig Mícheál  Ó Dúnlaing  Mathematics  1974 
David Ronald  Hackett  Medicine  1974 
Niall James  Moore  Medicine  1974 
Anthony Mary  Kelly  Natural Sciences  1974 
Henry Francis  Lamb  Natural Sciences  1974 
John Anthony  Murphy  Natural Sciences  1974 
Edmund John  Sides  Natural Sciences  1974 
John Justin  Waterstone  Natural Sciences  1974 
Patrick Mary  Sammon  Classics  1975 
Donogh Colm  McDonald  Economic and Social Studies  1975 
Seán   Nolan  Economic and Social Studies  1975 
Máire Eileen Áine  O'Halloran  Economic and Social Studies  1975 
Niamh Máire  Harty  Engineering  1975 
Paul Roche  Johnston  Engineering  1975 
Denis Patrick  Mangan  Mathematics  1975 
Brian Michel  Murray  Medicine  1975 
Michael Christopher  McGeough  Modern Languages and Literature  1975 
Gerard Stanislaus  Harbison  Natural Sciences  1975 
Micheline Joan  Sheehy-Skeffington  Natural Sciences  1975 
Michael Geoffrey St Aubyn  Jackson  Classics  1976 
Peter Damian Joseph  McManus  Early and Modern Irish  1976 
Christopher John  Horn  Engineering  1976 
John Anthony  Sheehan  Engineering  1976 
Russell John  Wayman  Engineering  1976 
George Alan  Ford  History  1976 
Alexander William Edward  Schuster  Legal Science  1976 
Avril Caroline  Hegarty (née Reynolds)  Mathematics  1976 
Terence Peter Gerard  Doorly  Medicine  1976 
Tung Sang Patrick  Ma  Medicine  1976 
Ian Donal  Cunningham  Natural Sciences  1976 
Eoin Patrick Stephen  O'Reilly  Natural Sciences  1976 
Garret Joseph Francis  Toomey  Natural Sciences  1976 
Stephen Edward  Hinds  Classics  1977 
Joseph Geoffrey  Keating  Classics  1977 
Timothy John  Callan  Economic and Social Studies  1977 
Adrienne Mary  Cheasty  Economic and Social Studies  1977 
Nicholas Peter  O'Donohoe  Economic and Social Studies  1977 
Edward   Comerford  Engineering  1977 
Conor Francis  Kehoe  Engineering  1977 
James Eugene Noel  O'Riordan  Engineering  1977 
Margaret Mary  Ennis  English Literature and Language  1977 
Aoife Frances  Goodman (née Ní Ghiollamhaith)  History  1977 
Michael Francis Peter  Carey  Mathematics  1977 
Anne Josephine Mary  Ward  Mathematics  1977 
Kevin Patrick  Walsh  Medicine  1977 
Joseph Raymond  Dunne  Modern Languages and Literature  1977 
Christine Maria  Lowry  Natural Sciences  1977 
James Christopher Mary  Sexton  Natural Sciences  1977 
Neil Richard Hemsworth  Stronach  Natural Sciences  1977 
John Robert Howe  Wilson  Natural Sciences  1977 
Gerald Paul  Manning  Early and Modern Irish  1978 
Richard Garvin  Evans  Engineering  1978 
David Redmond  Lowe  Engineering  1978 
Tomás Antaine  MacEochagáin  Engineering  1978 
Liam Seán  O'Keeffe  Mathematics  1978 
Kai Yue Wallace  Chiu  Medicine  1978 
Adrian Vivian Sinton  Hill  Medicine  1978 
Paul Andrew  Pritchard  Music  1978 
Georgia   Chenevix Trench  Natural Sciences  1978 
Jemal   Guven  Natural Sciences  1978 
Christopher Kevin  King  Natural Sciences  1978 
Anthony John Francis  Murphy  Natural Sciences  1978 
Michael Joseph  Somers  Natural Sciences  1978 
Philip Andrew  Sterne  Natural Sciences  1978 
Henry John  Walker  Classics  1979 
Angela   De Brúch  Early and Modern Irish  1979 
Patricia Marie  Martin (née McCullough)  Early and Modern Irish  1979 
Alun Andrew  John  Economic and Social Studies  1979 
Hugh Patrick  MacNeill  Economic and Social Studies  1979 
Rory John  Montgomery  History  1979 
Brian Joseph  Lenihan  Legal Science  1979 
Éanna Michael Mary  Mulloy  Legal Science  1979 
George Patrick Mary  Maher  Mathematics  1979 
Daragh Martin  O'Sullivan  Mathematics  1979 
Ciarán Patrick  Kelly  Medicine  1979 
Michael John  Keogh  Mental and Moral Science  1979 
Kathleen Mary  Shields  Modern Languages and Literature  1979 
Liam William  Coffey  Natural Sciences  1979 
Catherine Elizabeth  Coxon (née Hinds)  Natural Sciences  1979 
Mary Rita  Mulvihill  Natural Sciences  1979 
Conor Stefan  O Raifeartaigh  Natural Sciences  1979 
Gerard James  Foley  Economic and Social Studies  1980 
Lionel Edward  Barker  Engineering  1980 
John Colman  Costello  Engineering  1980 
Alexis Anthony  Donnelly  Engineering  1980 
Stephen Domnic Mary  Moore  Hebrew, Biblical and Theological Studies  1980 
Brian Gerard  O'Moore  Legal Science  1980 
John Desmond  Kilcline  Mathematics  1980 
Robert William  Wolfe  Mathematics  1980 
Jade Wei Mun  Chow  Medicine  1980 
Dónal Pádraig  Ó Mathúna  Pharmacy  1980 
Conor Anthony  Daly  Two Subject Moderatorship  1980 
Patrick Fergus Francis  Stephenson  Computer Science  1981 
Dermot Patrick  McLaughlin  Early and Modern Irish  1981 
Carmel Margaret  Phelan  Economic and Social Studies  1981 
Clifford John  Taylor  Economic and Social Studies  1981 
Andrew   Butterfield  Engineering  1981 
John Thomas  Cromie  Engineering  1981 
Alexander Thomas Noel  Flynn  Engineering  1981 
Pádraig Eoin Rossa  McCann  Engineering  1981 
William Ruttledge  Maguire  Legal Science  1981 
Noel Edward  Gorman  Mathematics  1981 
Donal Ralph  Bannister  Music  1981 
Helen Mary Louise  Cooney  Two Subject Moderatorship  1981 
Lydia Katherine  Ferguson (née Shackleton)  Two Subject Moderatorship  1981 
Gráinne Carmel  McLaughlin  Classics  1982 
Stephen Michael  Brooks  Computer Science  1982 
David Joseph  O'Neill  Computer Science  1982 
Brian Martin Pierce  Bourke  Dental Science  1982 
Morgan William  Kelly  Economic and Social Studies  1982 
David John Francis  Mooney  Economic and Social Studies  1982 
Catherine Marie  Woods (née Feehan)  Economic and Social Studies  1982 
Peter Samuel  Craig  Mathematics  1982 
John Edward  McCarthy  Mathematics  1982 
Edward Joseph Anthony  Leen  Medicine  1982 
Kok-Soon   Tan  Medicine  1982 
Michael Patrick  Murphy  Natural Sciences  1982 
Joseph Mary  Wheatley  Natural Sciences  1982 
Nicholas Jeremiah  White  Natural Sciences  1982 
Heather Elizabeth  Wood  Natural Sciences  1982 
Kevin Hjortshøj  O'Rourke  Two Subject Moderatorship  1982 
Jonathan Keith  O'Connor  Computer Science  1983 
Catherine Róisín Marie  McLaughlin  Early and Modern Irish  1983 
James Finbar  O'Sullivan  Economic and Social Studies  1983 
Patrick Francis Mary  Corcoran  Engineering  1983 
Mark Patrick  Simons  Engineering  1983 
Mark Philip  Caslin  Mathematics  1983 
Seamus Seosamh  Ó Mórain (Moran)  Mathematics  1983 
Howard Norman Harrison  Peard  Mathematics  1983 
Anne Josephine Mary  Ward  Medicine  1983 
Noel Anthony  Jones  Mental and Moral Science  1983 
John Michael Brendan  Rice  Natural Sciences  1983 
Paul John  Somerfield  Natural Sciences  1983 
Joseph Gerard  Higgins  Computer Science  1984 
Donal   Hurley  Computer Science  1984 
Seán Joseph McEniry  O Sullivan  Computer Science  1984 
John Joseph  Cunningham  Economic and Social Studies  1984 
Orla Mary Rita  McMahon  Economic and Social Studies  1984 
Philip David  Costello  Engineering  1984 
Dónal Donnchadh  Ó Séaghdha  Engineering  1984 
Charles Gerald  O'Brien  Engineering  1984 
Charles Edmund  Moreton  History  1984 
Thomas Paul  Bashford  Mathematics  1984 
Noel Gerard  Boyle  Medicine  1984 
William Peter  Kelleher  Medicine  1984 
Paul Gerard  O'Mahony  Medicine  1984 
John Victor  Armstrong  Natural Sciences  1984 
Kieron Joseph  Burke  Natural Sciences  1984 
Roger Anthony  Davies  Natural Sciences  1984 
Peter Noel  Duffy  Natural Sciences  1984 
Paul Brendan  Gillespie  Natural Sciences  1984 
Robert George  Kelly  Natural Sciences  1984 
Derek   Vance  Natural Sciences  1984 
Sharon Elizabeth  Burke  Psychology  1984 
Melissa Jane  Thomson (née Lamb)  Two Subject Moderatorship  1984 
Patrick Joseph Martin  Waldron  Two Subject Moderatorship  1984 
Charles Anthony  Bryant  Computer Science  1985 
Éamonn Patrick  McManus  Computer Science  1985 
Francis Michael  O'Dwyer  Computer Science  1985 
Christopher Thomas  Duffy  Economic and Social Studies  1985 
John Anthony  Fingleton  Economic and Social Studies  1985 
Colette Janine  Webb (née Conboy)  Economic and Social Studies  1985 
John Stephen  Crane  Engineering  1985 
Linda Evelyn  Ellis  Engineering  1985 
Marshall Godfrey Bretland  King  Engineering  1985 
John Daniel  O'Callaghan  Engineering  1985 
Terence Alexander  Dixon  History  1985 
Mary Rachel  Hussey  Legal Science  1985 
Martin   Bridgeman  Mathematics  1985 
Marie Therese  Hussey  Mathematics  1985 
Colum Michael  Watt  Mathematics  1985 
Stephen Andrew  FitzGerald  Natural Sciences  1985 
Peter George  Huggard  Natural Sciences  1985 
Michael Gordon Francis  Joyce  Natural Sciences  1985 
Noel Franklyn  Mitchell  Natural Sciences  1985 
Eimear Máire  Nic Lughadha  Natural Sciences  1985 
Barry Michael  Ward  Natural Sciences  1985 
Helen Louise  Carr  Pharmacy  1985 
Sonya Gail  Lemon  Pharmacy  1985 
Nuala Patrica  Brady  Psychology  1985 
Sharon Maria  Thomas  Psychology  1985 
Henry Paul  Dearey  Two Subject Moderatorship  1985 
Clare Elizabeth  Rowland (née Freeney)  Two Subject Moderatorship  1985 
Damien Edmund  Lynch  Computer Science  1986 
Peter James  Smith  Early and Modern Irish  1986 
Kevin Joseph Mary  Carey  Economic and Social Studies  1986 
Barbara Rita Ann  Desch  Economic and Social Studies  1986 
Dermot James  Nolan  Economic and Social Studies  1986 
John Edward  Clarke  Engineering  1986 
Peter James  Cullen  Engineering  1986 
Paul William Martin  Furlong  Engineering  1986 
Dominic Francis  Molony  Engineering  1986 
Brendan Peter  Simms  History  1986 
Gavin Michael Jude  Barrett  Legal Science  1986 
Barbara Mary  Maguire  Legal Science  1986 
Noel Patrick  Brady  Mathematics  1986 
Graham John  Wills  Mathematics  1986 
John Patrick  Seery  Medicine  1986 
Vincent Joseph  Tormey  Medicine  1986 
Anne Rosita  Twomey (née Cullen)  Medicine  1986 
Helen Christina  Haughey  Music  1986 
Lidia   Lonergan  Natural Sciences  1986 
Ronan Francis Dominic  Waldron  Natural Sciences  1986 
Fiona Mary  Leonard  Pharmacy  1986 
Nuala Mary  Prendeville  Pharmacy  1986 
Mary Majella  Ryan  Pharmacy  1986 
Sheila Mary Margaret  Tighe  Pharmacy  1986 
Siobhán Catherine  Donovan  Two Subject Moderatorship  1986 
Sheena Elizabeth  McAfee  Two Subject Moderatorship  1986 
Alan Michael  Judge  Computer Science  1987 
Francis Mahon Patrick  Hayes  Economic and Social Studies  1987 
Marc Richard  Ivory  Economic and Social Studies  1987 
Eamon Pádhrig  McCarthy  Economic and Social Studies  1987 
Finbar Anthony  McDonnell  Economic and Social Studies  1987 
Alberto Marino  Molina Navarro  Engineering  1987 
Micheál   Ó Siochrú  History  1987 
Niamh Margaret  Hyland  Law  1987 
Niall   Lenihan  Law  1987 
William Arthur  McCormack  Law  1987 
Anthony Tomás  Whelan  Law  1987 
Nigel David John  Wilson  Law  1987 
Martin Thomas  Dillon  Mathematics  1987 
Brendan Seán  Guilfoyle  Mathematics  1987 
Neil Michael  O'Connell  Mathematics  1987 
Karen Theresa Ann  Hayes  Natural Sciences  1987 
David Patrick  Hurley  Natural Sciences  1987 
Liam Colmán  Ó Súilleabháin  Natural Sciences  1987 
Paul John  Gallagher  Pharmacy  1987 
Anne Marie  Healy  Pharmacy  1987 
Niamh Mary Emily  Stephenson  Psychology  1987 
Shelagh Margaret  Wright  Psychology  1987 
Sara Margaret Ann  Berkeley  Two Subject Moderatorship  1987 
Déirdre   Ní Chaomhánaigh (Kavanagh)  Two Subject Moderatorship  1987 
Aideen Margaret Anne  O'Leary  Two Subject Moderatorship  1987 
Michael Patrick Martin  Conway  Biblical and Theological Studies  1988 
Andrew Robert  Pierce  Biblical and Theological Studies  1988 
Raymond John  Clare  Classics  1988 
Michael James  Clarke  Classics  1988 
Niall Desmond  Murphy  Computer Science  1988 
Paul Fraser  Taylor  Computer Science  1988 
Seán Dáithí  Ó Foghlú  Early and Modern Irish  1988 
Margaret Mary  Doyle  Economic and Social Studies  1988 
Sean   O Riain  Economic and Social Studies  1988 
Jonathan Hetherington  Wright  Economic and Social Studies  1988 
Tomás John Mary  Costello  Engineering  1988 
Joseph John  Rooney  Engineering  1988 
Moyra Elizabeth  Haslett  English  1988 
Basil Patrick  Geoghegan  Law  1988 
Orla Suzanne  O'Connor  Law  1988 
Enda Daniel  Kelly  Mathematics  1988 
Niamh Eleanor  O'Sullivan  Mathematics  1988 
Edel Mary  Casey  Medicine  1988 
Michelle Ann  Elliott  Medicine  1988 
Richard Anthony  Greene  Medicine  1988 
Niamh Mary  Leonard  Medicine  1988 
Leonard Ian  Abrahamson  Mental and Moral Science  1988 
Michael   Averof  Natural Sciences  1988 
Janet Caroline  Dawson  Natural Sciences  1988 
Thomas   Kidd  Natural Sciences  1988 
Patrick   Hickey  Pharmacy  1988 
John Francis Xavier  O'Callaghan  Pharmacy  1988 
Rhona Mary  Thornton  Physiotherapy  1988 
Delma Maria Helen  McDermott  Psychology  1988 
Anne Marie  O'Sullivan Costello  Psychology  1988 
Michael Joseph  Crudden  Two Subject Moderatorship  1988 
Michael Richard  West  Two Subject Moderatorship  1988 
David Robert  Edgar  Biblical and Theological Studies  1989 
Deirdre Patricia  Gilchriest  Clinical Speech and Language Studies  1989 
Ciaran Joseph  Bryce  Computer Science  1989 
Aoife   Cox  Computer Science  1989 
Frederick Michael  Cummins  Computer Science, Linguistics and a Language  1989 
Kevin Hugh  O Boyle  Dental Science  1989 
Anthony Michael  Annett  Economic and Social Studies  1989 
Philip Richard  Lane  Economic and Social Studies  1989 
Ciarán John  O'Neill  Economic and Social Studies  1989 
Katherine Ann  Curtis  Engineering  1989 
Stephen Conor  Doyle  Engineering  1989 
Rory Stephen  Doyle  Engineering  1989 
Robert Andrew  Finan  Engineering  1989 
Philip Anthony  O Carroll  Engineering  1989 
Jebu Jacob  Rajan  Engineering  1989 
Laurence Timothy Howell  Cox  European Studies  1989 
Éanna Ruaraí  Hickey  Law  1989 
Aisling Mary  Martin  Law  1989 
Patrick   O'Callaghan  Law  1989 
Jane Rhona Mary  Sidebottom  Law  1989 
Paul Joseph  Harrington  Mathematics  1989 
Helen Janeith  Joyce  Mathematics  1989 
Fidelma Máire  Fitzpatrick  Medicine  1989 
Joseph Henry  McLoughlin  Mental and Moral Science  1989 
Stephen Francis  Bond  Natural Sciences  1989 
Pierre Patrick  Eliet  Natural Sciences  1989 
Patrick Michael  Gibney  Natural Sciences  1989 
Philip Joseph  Grant  Natural Sciences  1989 
Leone Margaret  McCarthy  Natural Sciences  1989 
Garret Watson  Taylor  Natural Sciences  1989 
Marie-Thérèse   Walsh  Natural Sciences  1989 
Donal Mary  O Sullivan  Pharmacy  1989 
Susan Christine  Ivory  Psychology  1989 
Brenda   Bermingham (née de Brúch)  Two Subject Moderatorship  1989 
Iain Donal  Donovan  Two Subject Moderatorship  1989 
Sascha Holger  Harris  Two Subject Moderatorship  1989 
Mary   Kelly  Two Subject Moderatorship  1989 
David Arthur Mark  Wheatley  Two Subject Moderatorship  1989 
Kenneth Alan  Locke  Biblical and Theological Studies  1990 
Joseph Kieran  O'Sullivan  Computer Science  1990 
Hugh Gerard  Reynolds  Computer Science  1990 
Máire Therese  Conneely  Economic and Social Studies  1990 
Lisa Maria  Finneran  Economic and Social Studies  1990 
Paul Gerard Jude  O'Connell  Economic and Social Studies  1990 
Colm Patrick  O'Reardon  Economic and Social Studies  1990 
Jacqueline Ruth  Wilkinson (née Heaney)  Education  1990 
Michael John  Carley  Engineering  1990 
Eoin Michael  McDonnell  Engineering  1990 
Conor John  O'Donnell  Engineering  1990 
Cormac Seosamh Brían  Ó Cléirigh  History  1990 
Barry Mathew  Doherty  Law  1990 
Paul Edward  Downes  Law  1990 
Niamh Aine  Moloney  Law  1990 
John Gerard  Clarson  Mathematics  1990 
Brian Edward  Heffernan  Mathematics  1990 
Emma Jane  Jenkins (née Quinn)  Mathematics  1990 
Shayan   Sen  Mathematics  1990 
Alka   Arora  Medicine  1990 
Barbara Mary  Ryan  Medicine  1990 
Donnacha Matthew  Dennehy  Music  1990 
Noel Joseph  Duffy  Natural Sciences  1990 
Colm   Durkan  Natural Sciences  1990 
Vincent Patrick  Fitzsimons  Natural Sciences  1990 
Thomas Gerard  Philbin  Natural Sciences  1990 
Majella Eileen  Lane  Pharmacy  1990 
Peter John  Hegarty  Psychology  1990 
Úna Máire  Ní Dhubhghaill  Two Subject Moderatorship  1990 
Aisling Catríona  Watters (née Duane)  Two Subject Moderatorship  1990 
Colm Anthony Joseph  Buckley  Computer Science  1991 
Killian Declan Henry  Murphy  Computer Science  1991 
Seán Timothy Patrick  Slattery  Computer Science  1991 
Mary Winifred  Howley  Dental Science  1991 
Oisín Patrick  Coghlan  Economic and Social Studies  1991 
Michael John  Gartlan  Engineering  1991 
Ronan John  Geraghty  Engineering  1991 
Daniel Joseph Mary  Keogan  Engineering  1991 
Andrew Laurence  Roberts  Engineering  1991 
Madhav   Vij  Engineering  1991 
Derek Anthony  Wallace  Engineering  1991 
Anthony Francis  Howard  English  1991 
Kenneth James  Bredin  Law  1991 
Neville Richard  Cox  Law  1991 
James Francis Raphael  Mannion  Law  1991 
Margaret Mary  O Rourke  Law  1991 
Maureen Josephine  Ryan  Law  1991 
Eugene Gerard  Smartt  Law  1991 
Eamonn Paul  Maher  Mathematics  1991 
Cormac   O'Sullivan  Mathematics  1991 
Brendan Edward  Owens  Mathematics  1991 
Michelle Siew Ching  Khoo  Medicine  1991 
Jit Kheng Mark  Lim  Medicine  1991 
Ronan Sean  Ryan  Medicine  1991 
David James Patrick  Williams  Medicine  1991 
John Paul  Callan  Natural Sciences  1991 
Paul   Grogan  Natural Sciences  1991 
Patrick Eugene  McSharry  Natural Sciences  1991 
Raymond Philip Francis  Russell  Natural Sciences  1991 
Michael Matthew  Leane  Pharmacy  1991 
Rachel Ann  Hardiman  Two Subject Moderatorship  1991 
David Francis  Murphy  Two Subject Moderatorship  1991 
Alan Graeme  White  Two Subject Moderatorship  1991 
Eugene William  Downes  Classics  1992 
Anika   Henke  Clinical Speech and Language Studies  1992 
Shane Thomas  Naughton  Computer Science  1992 
Alice Hilda Marie-Therés  Fischer (née Matuschka)  Computer Science, Linguistics and a Language  1992 
James Patrick  Hamilton  Dental Science  1992 
Paula Therèse Marie  Gilligan  Drama and Theatre Studies  1992 
Fiona   Adkins (née Hayes)  Economic and Social Studies  1992 
Deborah Anne  Clinton (née Heaney)  Economic and Social Studies  1992 
Gareth George  Davis  Economic and Social Studies  1992 
Brendan John  Fitzpatrick  Economic and Social Studies  1992 
Mark   Wall  Economic and Social Studies  1992 
Elizabeth Sarah  Davey  Engineering  1992 
Colin David  Harris  Engineering  1992 
Colm Vincent  Malone  Engineering  1992 
John William  Miller  Engineering  1992 
Michèle Ann  McHugh  European Studies  1992 
Gail Maria  McElroy  History and Political Science  1992 
Declan   McGrath  Law  1992 
John Conor  Brennan  Mathematics  1992 
Justin Eugene  Daly  Mathematics  1992 
Patrick William  Irwin  Mathematics  1992 
Fiona   Gormley  Natural Sciences  1992 
Shane Andrew  MacNamara  Natural Sciences  1992 
Lucia Ann Una  Skrabanek  Natural Sciences  1992 
Glenn Andrew Millar  Treacy  Natural Sciences  1992 
Bridget Noelle  Humphreys  Pharmacy  1992 
Edmond Finbarr  Moloney  Pharmacy  1992 
Richard Henry  Shortall  Physiotherapy  1992 
Nicolas Keith  Holman  Two Subject Moderatorship  1992 
Carol Mary  O Sullivan  Two Subject Moderatorship  1992 
Elaine Martina  O'Donoghue  Two Subject Moderatorship  1992 
Ivan Paul  Morrin  Biblical and Theological Studies  1993 
James Henry Magnus  Byne  Computer Science  1993 
Antony Alexander  Courtney  Computer Science  1993 
Paul Thomas Edward  McGaley  Computer Science  1993 
Francisca Sonya Rosario  Alonso-Vicedo  Dental Science  1993 
Laurena Catherine  Candon  Dental Science  1993 
Maura Frances  Cuffe  Dental Science  1993 
Alan Joseph  Dunne  Economic and Social Studies  1993 
Cloda   Lane  Economic and Social Studies  1993 
Aislinn Jasamin  O'Donnell  Economic and Social Studies  1993 
Ian David  Rowell  Economic and Social Studies  1993 
Peadar   Ward  Economic and Social Studies  1993 
Emerson Colman  Callender  Engineering  1993 
Sean Thomas  Farrell  Engineering  1993 
Naomi Antonia  Harte  Engineering  1993 
Gerard   McHugh  Engineering  1993 
Natalie Anne  Rose  English Studies  1993 
Brian   Hanrahan  European Studies  1993 
Gareth James Patrick  O'Reilly  Germanic Languages  1993 
Jonathan Solomon  O'Mahony  History  1993 
Ruth Mona  Cannon  Law  1993 
Aoifinn Claire Patricia  Devitt  Law  1993 
Fergus William  Ryan  Law  1993 
Simon Edward  Cawley  Mathematics  1993 
Sorca Anna  Kelly  Mathematics  1993 
Oliver Patrick  Mason  Mathematics  1993 
John Patrick  O Brien  Mathematics  1993 
Mary Eugenie  Canning  Natural Sciences  1993 
Francis Michael  Daly  Natural Sciences  1993 
Simon David  Elliott  Natural Sciences  1993 
Karen Linda  Harrison (née Dawson)  Natural Sciences  1993 
Ciarán   Seoighe  Natural Sciences  1993 
Shaun   Doyle  Pharmacy  1993 
Rachel Katharine  Dungan  Pharmacy  1993 
Brian Patrick  Kirby  Pharmacy  1993 
Matthew Charles  Davey  Theoretical Physics  1993 
Samik   Sen  Theoretical Physics  1993 
Mark Ivor  Wilkinson  Theoretical Physics  1993 
Ciaran John  Cooke  Two Subject Moderatorship  1993 
Rachel Leah  Mag Shamhráin  Two Subject Moderatorship  1993 
Gareth   McFeely  Two Subject Moderatorship  1993 
Rebecca   Phillips  Two Subject Moderatorship  1993 
Anthony Michael  Scannell  Two Subject Moderatorship  1993 
Maria Clare  Scott  Two Subject Moderatorship  1993 
Catherine Josephine Frances  Toal  Two Subject Moderatorship  1993 
Gavin John  Doherty  Computer Science  1994 
Brendan   McKeon  Computer Science  1994 
Allan   Kearns  Economic and Social Studies  1994 
Fergal Walter  Shortall  Economic and Social Studies  1994 
Andrew Nicholas  Bond  Engineering  1994 
Thomas Mark John  Fynes  Engineering  1994 
Lorcan Barry  MacManus  Engineering  1994 
Arun David  Neelamkavil  Engineering  1994 
Derek Bernard  O'Reilly  Engineering  1994 
Edward Mervyn  Wingfield  History and Political Science  1994 
Umesh   Bhagwan  Mathematics  1994 
Nicholas James  Gray  Mathematics  1994 
Malcolm Robert John  Tyrrell  Mathematics  1994 
Richard Niall Eyre  Whitley  Mathematics  1994 
Alison Margaret  Hood  Music  1994 
Dermot Keith  Goodwillie  Natural Sciences  1994 
Conor David  Hogan  Natural Sciences  1994 
Mary Theresa  Breen  Pharmacy  1994 
Lisa   Frawley  Pharmacy  1994 
Maeve Ellen  Magner  Pharmacy  1994 
Philip Michael  Curry  Psychology  1994 
Conall Oisín  Kennedy  Theoretical Physics  1994 
David   Malone  Theoretical Physics  1994 
Aylwyn Olav  Scally  Theoretical Physics  1994 
Cathal James  Seoighe  Theoretical Physics  1994 
Simon   Doyle  Two Subject Moderatorship  1994 
Aoife Maria  Naughton  Two Subject Moderatorship  1994 
Léan Eithne Radegund  Ní Chuilleanáin  Two Subject Moderatorship  1994 
Donal   O'Reardon  Two Subject Moderatorship  1994 
Alison Ruth  Kelly  Biblical and Theological Studies  1995 
Karen   Ní Mheallaigh  Classics  1995 
Christopher James  Keogh  Computer Science  1995 
Jennifer   Foster  Computer Science, Linguistics and a Language  1995 
Carol Susan  Boate  Economic and Social Studies  1995 
Ciara Patricia  Donohoe  Economic and Social Studies  1995 
Geoffrey   Gill  Economic and Social Studies  1995 
Cormac   Halpin  Economic and Social Studies  1995 
Clare Frances  McAndrew  Economic and Social Studies  1995 
Suzanne Margaret  O Neill  Economic and Social Studies  1995 
Simon   O'Donnell  Economic and Social Studies  1995 
John Joseph  Power  Economic and Social Studies  1995 
Fiona Mary  Craven  Engineering  1995 
Ian Edward  Dowse  Engineering  1995 
Bryan Anthony Martin  McCabe  Engineering  1995 
James Martin  Carr  History and Political Science  1995 
Ruth   Brennan  Law  1995 
Catherine Mary  Donnelly  Law  1995 
Neil   Steen  Law  1995 
Niall Florence  O'Sullivan  Mathematics  1995 
Jean Mary  Rafferty  Mathematics  1995 
Ruth Ida Mary  Corbally  Medicine  1995 
Stanley David Winston  Miller  Medicine  1995 
Patrick Christopher  Clerkin  Mental and Moral Science  1995 
Fergal Paul  Casey  Natural Sciences  1995 
Andrew William  Grimson  Natural Sciences  1995 
Judith Niamh  Haslett  Natural Sciences  1995 
Caroline Anne  Jefferies  Natural Sciences  1995 
Mary-Rose   Kelleher  Natural Sciences  1995 
James   Barlow  Pharmacy  1995 
Olivia   Cahalan (née Culleton)  Pharmacy  1995 
Sally-Ann   Cryan  Pharmacy  1995 
Norma Catherine  Doran  Pharmacy  1995 
Sandra Michelle  Lauhoff  Pharmacy  1995 
Flora   Cornish  Psychology  1995 
Colm Peter  Connaughton  Theoretical Physics  1995 
James Richard  Harris  Theoretical Physics  1995 
Gerard Kieran  O'Reilly  Theoretical Physics  1995 
Francis Dermot  Sweeney  Theoretical Physics  1995 
Daragh Anthony  Downes  Two Subject Moderatorship  1995 
Barry John  McCrea  Two Subject Moderatorship  1995 
Alice Anne  McEleney  Two Subject Moderatorship  1995 
Caitríona Méabh  Ní Dhubhghaill  Two Subject Moderatorship  1995 
Anatole Alexander  Tchikine  Two Subject Moderatorship  1995 
Dermot Anthony Gerald  Nestor  Biblical and Theological Studies  1996 
Kevin Chekov Kolbe Paul  Feeney  Computer Science  1996 
Donal James  McBreen  Computer Science  1996 
Leo Patrick  Talbot  Computer Science  1996 
Daniel Peter  Mace  Dental Science  1996 
Aideen   Ní Mhuineacháin  Dental Science  1996 
Aidan Bernard  Redahan  Dental Science  1996 
Róisín   McCauley  Early and Modern Irish  1996 
Stephen James  Byrne  Economic and Social Studies  1996 
Sarah   Rowell  Economic and Social Studies  1996 
David   Young  Economic and Social Studies  1996 
Paul Raoul  Empey  Engineering  1996 
Brian David Robert  Reid  Engineering  1996 
Conor Charles O Brien  Reynolds  Engineering  1996 
Warren James  Whitney  Engineering  1996 
Ruth Anne  MacNamara  European Studies  1996 
Patrick Stephen  Healy  History  1996 
Maia   Sheridan  History  1996 
Eoin   Hickey  Mathematics  1996 
Jonathan Thomas  Bond  Medicine  1996 
Julie   Cunningham  Medicine  1996 
Colin Andrew  Mason  Medicine  1996 
Valerie Mary  O'Reilly  Medicine  1996 
Abigail Ruth  Freeman  Natural Sciences  1996 
Orla Mary  Keane  Natural Sciences  1996 
Caitriona Marie  Gowing  Pharmacy  1996 
Mary Margaret  O'Sullivan  Pharmacy  1996 
Anne Katherina  van den Dungen  Pharmacy  1996 
Christine   Dibelius  Social Studies  1996 
Colin Michael Patrick  Cashin  Theoretical Physics  1996 
Barry   McQuaid  Theoretical Physics  1996 
Paul Ambrose  O'Gorman  Theoretical Physics  1996 
Simon Alan  Stroughair  Theoretical Physics  1996 
Samantha Hilary  Smith  Two Subject Moderatorship  1996 
Fergal Enda  Treanor  Two Subject Moderatorship  1996 
Myles Patrick  Lavan  Classics  1997 
Aoife Mary  Hayden  Clinical Speech and Language Studies  1997 
Richard   Doyle  Economic and Social Studies  1997 
Lars   Freitag  Economic and Social Studies  1997 
Michael Ian  Jennings  Economic and Social Studies  1997 
Josephine Margaret  Duggan  Engineering  1997 
Brian Michael  Jones  Engineering  1997 
Thomas Paul  Wall  Engineering  1997 
Gillian Margaret  Brennan  English Studies  1997 
Jan Sarah  Cronin  English Studies  1997 
Emilie Ruth Alice  Pine  English Studies  1997 
Jane   Finucane  European Studies  1997 
James   Moynes  History  1997 
William Gerard Gearóid  Barry  History and Political Science  1997 
Daithí   Ó Corráin  History and Political Science  1997 
Oran Joseph  Doyle  Law  1997 
Caitríona   Ingoldsby  Law  1997 
Rónán   McCrea  Law  1997 
Aoife Caitríona  Scannell  Law  1997 
Brendan Nigel  Slattery  Law  1997 
Shane Michael  Fahey  Mathematics  1997 
Peter Roy William  McNamara  Mathematics  1997 
Niall   O'Sullivan  Mathematics  1997 
Benjamin Joseph  Adkins  Medicine  1997 
Margaret Ellen  O'Connor  Medicine  1997 
George   Rice  Music  1997 
Úna Marie  Bradley  Natural Sciences  1997 
Michael Loyola  Brown  Natural Sciences  1997 
Avril Lee  Coghlan  Natural Sciences  1997 
Sarah   Hudson  Natural Sciences  1997 
Diarmaid   MacMathúna  Natural Sciences  1997 
Sorcha Mary  McKenna  Natural Sciences  1997 
Vivienne Nuala  Williams  Natural Sciences  1997 
Tara   Fox  Pharmacy  1997 
Emma   Lawless  Pharmacy  1997 
Olga Marie  Horgan  Psychology  1997 
Richard Anthony Patrick  Roche  Psychology  1997 
Fiona Anne  Martin  Social Studies  1997 
Tristan Áthas  McLoughlin  Theoretical Physics  1997 
Padraig Gerard  Murphy  Theoretical Physics  1997 
Ruadhán   O'Flanagan  Theoretical Physics  1997 
Isolde   Carmody  Two Subject Moderatorship  1997 
Jason Leslie  Harris  Two Subject Moderatorship  1997 
Sharon Simone  Jackson  Two Subject Moderatorship  1997 
Andrew   McGrath  Two Subject Moderatorship  1997 
Dominique   Micallef  Two Subject Moderatorship  1997 
Holly   Cole  Biblical and Theological Studies  1998 
Cathriona   Russell  Biblical and Theological Studies  1998 
Morgan   Brickley  Computer Science  1998 
Kevin Paschal  Dunne  Computer Science  1998 
Gavin John  Convey  Dental Science  1998 
Lorna Mary  Dobbyn  Dental Science  1998 
Brega Mary Martha Kathlyn  Howley  Dental Science  1998 
Siobhan Elizabeth  Murray  Dental Science  1998 
Deirdre   Brennan  Economic and Social Studies  1998 
Niamh Máire  MacDonagh  Economic and Social Studies  1998 
Michael   McMahon  Economic and Social Studies  1998 
David   Eadie  Engineering  1998 
Christopher Raymond  Fairclough  Engineering  1998 
Jamie   Goggins  Engineering  1998 
Paris Elizabeth  O'Donnell  English Studies  1998 
Keara   Lane  Human Genetics  1998 
Ailbhe   O'Neill  Law  1998 
Niamh Áine  Connolly  Law and French  1998 
Brian   McSweeney  Management Science and Information Systems Studies  1998 
Barry John  Gahan  Mathematics  1998 
John Paul  Loane  Mathematics  1998 
Andrew William  Byrne  Medicine  1998 
Olwyn   Menzies  Natural Sciences  1998 
Eddie Leonard  Myers  Natural Sciences  1998 
Benjamin Timothy  Phalan  Natural Sciences  1998 
Catherine Ann  Yigit (née Walsh)  Natural Sciences  1998 
Bethan   Collins  Occupational Therapy  1998 
David   Coughlan  Pharmacy  1998 
Enda   Phelan  Pharmacy  1998 
Emmet   Coldrick  Philosophy and Political Science  1998 
Catherine   Curran  Psychology  1998 
Nicholas   Corcoran  Theoretical Physics  1998 
David Brian  Jennings  Theoretical Physics  1998 
Dónal Richard  McAuliffe  Theoretical Physics  1998 
Eoin Pól Proinsias  Ó Colgáin  Theoretical Physics  1998 
Donal   O'Connell  Theoretical Physics  1998 
Robert   Cuffe  Two Subject Moderatorship  1998 
Rosalind Ann  Fletcher  Two Subject Moderatorship  1998 
Heather Suzanne  Jones  Two Subject Moderatorship  1998 
Karen Deirdre  Kirke  Two Subject Moderatorship  1998 
Frieda Marie  Klotz  Two Subject Moderatorship  1998 
Máiréad Áine  Roche  Two Subject Moderatorship  1998 
Paul Bartholomew  Scanlon  Two Subject Moderatorship  1998 
Eoin Gearóid  Ó hÓgáin  Business Studies and a Language  1999 
Sheila   Robinson  Clinical Speech and Language Studies  1999 
Denise Anne  Brocklebank  Computational Physics / Computational Chemistry  1999 
Darragh   O'Neill  Computational Physics / Computational Chemistry  1999 
Iain   Wallace  Computational Physics / Computational Chemistry  1999 
Malcolm John  Dowse  Computer Science  1999 
Maurice Edward  Fitzgerald  Dental Science  1999 
Padhraig Seamus  Fleming  Dental Science  1999 
Daniel   Flynn  Dental Science  1999 
Jonathan George  Middleton  Dental Science  1999 
Rhona Patricia  Greene  Drama and Theatre Studies  1999 
Kevin   Horan  Economic and Social Studies  1999 
Colin   O'Flaherty  Economic and Social Studies  1999 
Lorcan   Coyle  Engineering  1999 
Patrick Stephen  Davey  Engineering  1999 
Declan Kieran  Flood  Engineering  1999 
Andrew David  Quin  Engineering  1999 
Stephen Sean  Toner  Engineering  1999 
Samuel   Thompson  English Studies  1999 
Edward Michael  Flynn  European Studies  1999 
Stefan Bastian  Kirmse  European Studies  1999 
Yvonne Maria  Campbell  History and Political Science  1999 
Eoghan Donal  Harrington  Human Genetics  1999 
Brian Thomas  Naughton  Human Genetics  1999 
Emma Carpenter  Finlay  Information and Communications Technology  1999 
Ronan   Killeen  Information and Communications Technology  1999 
Patricia   Brazil  Law  1999 
Stephen Brian  Ranalow  Law  1999 
Trevor   Redmond  Law  1999 
Eimear Theresa  Brown  Law and French  1999 
Imogen   McGrath  Law and French  1999 
Louise Claire  Foley  Management Science and Information Systems Studies  1999 
Helena Frances  Murray  Management Science and Information Systems Studies  1999 
Neil   Dobbs  Mathematics  1999 
Sandra   Grant  Mathematics  1999 
Peter   Beddy  Medicine  1999 
Eoin   Feeney  Medicine  1999 
Emma   Finlay  Natural Sciences  1999 
Conor   Laver  Natural Sciences  1999 
Micheal Seosamh  McGoldrick  Natural Sciences  1999 
Claire Marie  Hannon  Pharmacy  1999 
Shane   Glackin  Philosophy and Political Science  1999 
Noel Patrick  O'Driscoll  Social Studies  1999 
Robert James  Lillis  Theoretical Physics  1999 
Shane Thomas  Magee  Theoretical Physics  1999 
Caoimhín Pádraig  Ó Raghallaigh  Theoretical Physics  1999 
Niall   Ryan  Theoretical Physics  1999 
Charlotte Elizabeth  Lary  Two Subject Moderatorship  1999 
Eimear   Lynch  Two Subject Moderatorship  1999 
Bríd Thérèse Emily  Stack  Two Subject Moderatorship  1999 
Darragh William  McCarthy  Business Studies and a Language  2000 
Sarah Elizabeth  Alexander  Classics  2000 
Fiachra   Mac Góráin  Classics  2000 
Laura Jean  Nolan  Computer Science  2000 
David   West  Computer Science  2000 
Lorraine Frances  Gilleece  Computer Science, Linguistics and a Language  2000 
Jonathan Edward  Deane  Dental Science  2000 
Peter   Doherty  Dental Science  2000 
Joanne   Hyland  Dental Science  2000 
Wayne   Jordan  Drama and Theatre Studies  2000 
Charles   Larkin  Economic and Social Studies  2000 
Ronan   Lyons  Economic and Social Studies  2000 
Dónal Patrick  Doyle  Engineering  2000 
Kirsten   Foy  Engineering  2000 
Louise   Moriarty  Engineering  2000 
Paul David  Sutton  Engineering  2000 
Musa   Gurnis  English Studies  2000 
John Finbarr  Lysaght  English Studies  2000 
Andrew Thomas  Cusack  Germanic Languages  2000 
James Calder Delaittre  Walton  History  2000 
Shane Thomas  O'Conchuir  Information and Communications Technology  2000 
Eoin Christopher  Carolan  Law  2000 
Elaine Lucille  Fahey  Law  2000 
Michael William  O'Regan  Management Science and Information Systems Studies  2000 
Richard   Elliott  Mathematics  2000 
Don   Moynihan  Mathematics  2000 
Oliver Charles Francis  Nash  Mathematics  2000 
John Alexander  Batsis  Medicine  2000 
Brendan   Doyle  Medicine  2000 
Richard John  Drew  Medicine  2000 
Joseph   Gallagher  Medicine  2000 
Ashish   Jain  Medicine  2000 
Benjamin   Kong  Medicine  2000 
Clíona Máire  Ní Cheallaigh  Medicine  2000 
Manu   Shekher  Medicine  2000 
Thomas   Ball  Natural Sciences  2000 
Caoimhe   Cawley  Natural Sciences  2000 
Eric John Francis  Klotz  Natural Sciences  2000 
Laragh   Larsen  Natural Sciences  2000 
Níall James  McAleenan  Natural Sciences  2000 
Geraldine Martina  O'Connor  Natural Sciences  2000 
Clare   Kelly  Psychology  2000 
Eoin Michael  Curran  Theoretical Physics  2000 
Shane Richard  Keating  Theoretical Physics  2000 
Richard   Kennedy  Theoretical Physics  2000 
Michael Brian  Metcalfe  Theoretical Physics  2000 
Mary Patricia Josephine  McCague  Two Subject Moderatorship  2000 
Conor Paul  McHugh  Two Subject Moderatorship  2000 
Sarah Agnes  Moore  Two Subject Moderatorship  2000 
Barry   Murnane  Two Subject Moderatorship  2000 
Caroline Mary  Murray  B.Sc. (Business and Information Technology)  2001 
Gavin   McHugh  B.Sc. (Computer Science)  2001 
Deirdre   Gilhawley  Business Studies and a Language  2001 
Conor Patrick  Dwan  Classics  2001 
Darren James  Caulfield  Computer Science  2001 
Charles Robert Edward  Smith  Computer Science  2001 
Diarmuid   Ó Séaghdha  Computer Science, Linguistics and a Language  2001 
Gavin   Barry  Dental Science  2001 
Rebecca   Carville  Dental Science  2001 
Naomi   Rahman  Dental Science  2001 
Emma   Meehan  Drama and Theatre Studies  2001 
Michael   Costigan  Economic and Social Studies  2001 
Grellan   McGrath  Economic and Social Studies  2001 
David Martin  Corrigan  Engineering  2001 
Bríanne   Mulvihill  Engineering  2001 
Niamh Catherine  Nowlan  Engineering  2001 
Salman   Taherian  Engineering  2001 
Margot Hester Stefan  Chillingworth  English Studies  2001 
Nicola Therese  Rooney  European Studies  2001 
Jennifer   O'Brien  History  2001 
Eimear   Long  Law  2001 
Órla   Ní Chuilleanáin  Law  2001 
Paul Joseph  Quigley  Law  2001 
Sara   Siebert  Law  2001 
Tanya   Sheridan  Law and German  2001 
Alan   Clarke  Management Science and Information Systems Studies  2001 
Paul Alan  Murphy  Management Science and Information Systems Studies  2001 
Eoin   Slowey  Management Science and Information Systems Studies  2001 
David Gerard  Conlon  Mathematics  2001 
Mark   Hallinan  Mathematics  2001 
Killian   Bates  Medicine  2001 
Sofia   Charalampidou  Medicine  2001 
Parul   Dureja  Medicine  2001 
Lara Jane  Herbert  Medicine  2001 
Jennifer Louise  Hogan  Medicine  2001 
Mark Thomas William  Knox  Medicine  2001 
Adam Chi-Ming  Lau  Medicine  2001 
Cliona Mary  Lorton  Medicine  2001 
Meenal   Mavinkurve  Medicine  2001 
Umi Kalthum Binti  Md Noh  Medicine  2001 
Deirdre Ellen  Moran  Medicine  2001 
Aisling Laura Dobbyn  Snow  Medicine  2001 
Ellen Maureen  Stuart  Medicine  2001 
William Oliver  Tobin  Medicine  2001 
Adrian   Fegan  Natural Sciences  2001 
Lisa Jane  Gillespie  Natural Sciences  2001 
Sarah   Connolly  Social Studies  2001 
Nóra   de Buiteléir  Two Subject Moderatorship  2001 
Liam Tomas  O'Gorman  Two Subject Moderatorship  2001 
Claire Marie  Conneely  B.Ed. (Music Education)  2002 
Viktoria Helga June  Eherer  B.Sc. (Business and Information Technology)  2002 
Hugh   Gallagher  B.Sc. (Business and Information Technology)  2002 
Gráinne   O Brien  B.Sc. (Business and Information Technology)  2002 
Sinéad   Kellaghan  Clinical Speech and Language Studies  2002 
Isabel Mary  Unwin  Computational Physics / Computational Chemistry  2002 
Darragh   Curran  Computer Science  2002 
Edsko Jacob Jelle  de Vries  Computer Science  2002 
Gordon   Syme  Computer Science  2002 
Daniel   Kelleher  Computer Science, Linguistics and a Language  2002 
Paul Gerard  Laird  Computer Science, Linguistics and a Language  2002 
Sheila   Galvin  Dental Science  2002 
Lisa Jane  Mahony  Drama and Theatre Studies  2002 
Cathal Joseph George  Fitzgerald  Economic and Social Studies  2002 
Aoife   McDermott  Economic and Social Studies  2002 
Matthew Benedick Robert  Neuberger  Economic and Social Studies  2002 
Barry John  Rafferty  Economic and Social Studies  2002 
Alan Peter  Fitzsimons  Engineering  2002 
Rory   Madden  Engineering  2002 
Joseph Francis  Sweeney  Engineering  2002 
Even   Sørgjerd  Engineering  2002 
Tamara Jane  Atkin  English Studies  2002 
Katherine Marie  Packwood  English Studies  2002 
Mánus   de Barra  European Studies  2002 
Irene Anne  O'Daly  History and Political Science  2002 
Deirdre   Lee  Information and Communications Technology  2002 
Daithí   Mac Síthigh  Law  2002 
Nathan   Reilly  Law  2002 
Raymond John  Ryan  Law  2002 
Desmond   Ryan  Law  2002 
David   Fennelly  Law and French  2002 
Aidan   Clarke  Management Science and Information Systems Studies  2002 
Aidan   Corcoran  Management Science and Information Systems Studies  2002 
Joseph Stanislaus  Gubbins  Mathematics  2002 
David Jarlath Patrick  Henry  Mathematics  2002 
Damien Mark  Hughes  Mathematics  2002 
Gary James  Ryan  Medicinal Chemistry  2002 
Joanne Elizabeth  Agnew  Medicine  2002 
Mairéad Mary  Bartley  Medicine  2002 
Susan Claire  Byrne  Medicine  2002 
Roseita   Carroll  Medicine  2002 
Danielle   Collins  Medicine  2002 
Leona Adrienne  Doyle  Medicine  2002 
Róisín   English  Medicine  2002 
Louisa   Glackin  Medicine  2002 
Sum   Leong  Medicine  2002 
Michele Geraldine  Open  Medicine  2002 
Úna   Farrell  Natural Sciences  2002 
Siobhán Marie  Hughes  Natural Sciences  2002 
Lughaidh   Ó Néill  Natural Sciences  2002 
Emma Caroline  Siddall  Natural Sciences  2002 
Ciara   McManamly  Pharmacy  2002 
Laura Caroline  Montgomery  Physiotherapy  2002 
Jean Lambert  Orr  Physiotherapy  2002 
Nicola   Thompson  Physiotherapy  2002 
Emily Mary  Casey  Psychology  2002 
Christiane   O Mahony  Psychology  2002 
Rebecca   Quin  Psychology  2002 
Pádraig   Looney  Theoretical Physics  2002 
William   Rodgers-Lee  Theoretical Physics  2002 
Shane   Collins  Two Subject Moderatorship  2002 
Rowena Elizabeth  Gray  Two Subject Moderatorship  2002 
Peter   Keating  Two Subject Moderatorship  2002 
Abie   Philbin Bowman  Two Subject Moderatorship  2002 
Matthias   Fröhlich  B.Sc. (Business and Information Technology)  2003 
Geraldine   Herbert  B.Sc. (Business and Information Technology)  2003 
James   Griffin  Biblical and Theological Studies  2003 
Daniel James Cooper  Baker  Business Studies and a Language  2003 
Karina   Doorley  Business Studies and a Language  2003 
Hong   Zhu  Business Studies and a Language  2003 
Jessica   Blum  Classics  2003 
Vanessa   Cazzato  Classics  2003 
Colm Patrick  Leahy  Classics  2003 
Wendy   Verbruggen  Computer Science  2003 
Claire Gertrude  Jessel  Computer Science, Linguistics and a Language  2003 
Michael   Freedman  Dental Science  2003 
Lorraine   McManus  Dental Science  2003 
Judith Anne  King  Drama and Theatre Studies  2003 
Eavan Margaret  Crehan  Economic and Social Studies  2003 
Michelle   Dalton  Economic and Social Studies  2003 
Karen   Mayor  Economic and Social Studies  2003 
Tara Ann  McIndoe  Economic and Social Studies  2003 
Denis   Tkatchenko  Economic and Social Studies  2003 
Rachel Elizabeth  Wallace  Economic and Social Studies  2003 
Cathal   Clancy  Engineering  2003 
David   Misstear  Engineering  2003 
Matilda May  Culme-Seymour  English Studies  2003 
Antoinette   Curtin  English Studies  2003 
Benjamin Edward  Welch  English Studies  2003 
Anthony Nicholas  Thuillier  European Studies  2003 
Helen Mary  Coskeran  Germanic Languages  2003 
Kathleen   Middleton  History  2003 
David Charles  Walker  History  2003 
James Morgan  Walmsley  History  2003 
Patrick Christopher  Bresnihan  History and Political Science  2003 
Kirsten Anette  Bratke  Human Genetics  2003 
Aimée   Deaton  Human Genetics  2003 
Justin   O'Hagan  Human Genetics  2003 
Francis   Kieran  Law  2003 
Claire   Hogan  Law and French  2003 
David   Hughes  Law and German  2003 
Sarah Isabel Anne  Palmer  Law and German  2003 
Charmaine Marian  Kenny  Management Science and Information Systems Studies  2003 
Ross Flinn  O'Connor  Management Science and Information Systems Studies  2003 
Robert Alan  Bruce-Brand  Medicine  2003 
Sarah Maria  Chamney  Medicine  2003 
Aileen   Cunningham  Medicine  2003 
Melissa   Evans  Medicine  2003 
Eileen   Flanagan  Medicine  2003 
Mark William  McCusker  Medicine  2003 
Jarushka   Naidoo  Medicine  2003 
Sorcha Siobhán  Ní Dhubhghaill  Medicine  2003 
Seán Tomás  O'Dowd  Medicine  2003 
Lucy   Soden  Medicine  2003 
Eleanor   Donoghue  Natural Sciences  2003 
Gayle   McGlynn  Natural Sciences  2003 
David   Rickard  Natural Sciences  2003 
Melanie Bettina  Späth  Natural Sciences  2003 
Amanda   Nevin  Pharmacy  2003 
Niamh   O'Boyle  Pharmacy  2003 
Ruchika   Sharma  Pharmacy  2003 
Aileen Maria  Minihan  Psychology  2003 
Brian   Feely  Theoretical Physics  2003 
Elise Deirdre  Jennings  Theoretical Physics  2003 
Lennon   Ó Náraigh  Theoretical Physics  2003 
Róisín   Blunnie  Two Subject Moderatorship  2003 
Andrew Fernie Simon  Davison  Two Subject Moderatorship  2003 
Michael James  Pyper  Two Subject Moderatorship  2003 
Eithne Bríd  Sexton  Two Subject Moderatorship  2003 
Rossa Liam Donal  Shanks  Two Subject Moderatorship  2003 
Genevieve Emma Cartier  Stevens  Two Subject Moderatorship  2003 
Róisín Máiréad  O'Coineen  Biblical and Theological Studies  2004 
Nicholas   McIlroy  Business Studies and a Language  2004 
Cillian   O'Hogan  Classics  2004 
Brian Thomas  Brazil  Computer Science  2004 
Nicholas Conal Anthony  Nash  Computer Science  2004 
Vladislav   Titov  Computer Science  2004 
Sarah Ellen  Enright  Dental Science  2004 
Nessa Catherine  Jones  Dental Science  2004 
Gerald Thomas  Roarty  Dental Science  2004 
Sandra Jane  Carrick  Early and Modern Irish  2004 
Jean   Devlin  Economic and Social Studies  2004 
Lynsey Gerardine  Dunne  Economic and Social Studies  2004 
Matthew   Fleury  Economic and Social Studies  2004 
Oisin   Hanrahan  Economic and Social Studies  2004 
Danielle   Kedan  Economic and Social Studies  2004 
Sophie Rosanna  Morris  Economic and Social Studies  2004 
Cormac   O'Dea  Economic and Social Studies  2004 
Maria Catharina  Priebs  Economic and Social Studies  2004 
Ben   Simmons  Economic and Social Studies  2004 
John Eugene  Arrigan  Engineering  2004 
Aoife Annette  Donnelly  Engineering  2004 
Ruaidhrí Patrick Raymond  Farrell  Engineering  2004 
Peter John  Kearney  Engineering  2004 
Ciarán   Reilly  Engineering  2004 
Julie   Bates  English Studies  2004 
Michael Edward  Freeman  English Studies  2004 
Natalie Rosamund Kate  Maughan  English Studies  2004 
Hannah Saunders  Murphy  History and Political Science  2004 
Pierce   O'Reilly  History and Political Science  2004 
Jonathan   Schachter  History and Political Science  2004 
Cathal   McCann  Human Genetics  2004 
Seán Sáirséal  Ó hÉigeartaigh  Human Genetics  2004 
Aoife Helen Mary  Drudy  Law  2004 
Lisa Marie  Geary  Law  2004 
Kyra Naomi  Hild  Law  2004 
Kevin   Gahan  Law and French  2004 
Edana   Richardson  Law and French  2004 
Stephen   Ryan  Law and French  2004 
Daniel James  Needham  Management Science and Information Systems Studies  2004 
Niall David  Ó Tuathail  Management Science and Information Systems Studies  2004 
Rodger Joseph  Delehanty  Mathematics  2004 
Eoin Patrick  Long  Mathematics  2004 
Michael   Walsh  Mathematics  2004 
Eimear Bridget  Burke  Medicine  2004 
Sophie   Corbett-Burns  Medicine  2004 
Omar   El Sherif  Medicine  2004 
Dara Bridget  Grennan  Medicine  2004 
Heather Martha  Gunning  Medicine  2004 
Ruaidhrí Bernard Philip  McCormack  Medicine  2004 
Ann-Marie   Mongan  Medicine  2004 
Manisha Jagroop  Namah  Medicine  2004 
Elaine Bernadette  Neary  Medicine  2004 
Florence   O'Connell  Medicine  2004 
John   O'Toole  Medicine  2004 
Garrett   Sholdice  Music  2004 
John Richard  Taylor  Music  2004 
Aoife   Flood  Natural Sciences  2004 
Kate   Godinho  Natural Sciences  2004 
Aimee Louise  O'Driscoll  Natural Sciences  2004 
Sarah   Quigley  Natural Sciences  2004 
Donnchadha   Quilty  Natural Sciences  2004 
Anthony   Reilly  Natural Sciences  2004 
Fionnuala   Sheehan  Natural Sciences  2004 
Emma   Williams  Natural Sciences  2004 
Ethel Maeve  Reidy  Pharmacy  2004 
David   Mangan  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2004 
Niall   McAlinden  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2004 
Dominic Stephen  Farnan  Physiotherapy  2004 
Claire   Nolan  Physiotherapy  2004 
Sheelagh Anne  Beatty  Psychology  2004 
André   Bolster  Psychology  2004 
Darren   Mc Callig  Theology  2004 
Nicola Rose Venessa  Hughes  Theoretical Physics  2004 
Finnian   McElroy  Theoretical Physics  2004 
Howard Henry Zappe  Thom  Theoretical Physics  2004 
Jean   Goggin  Two Subject Moderatorship  2004 
Evin Michael  Hipple  Two Subject Moderatorship  2004 
Aoife Patricia  McGrath  Two Subject Moderatorship  2004 
Orla   Ní Bhraoin  Two Subject Moderatorship  2004 
Rowan Alexander  Stewart  Two Subject Moderatorship  2004 
Robert   Crosbie  B.Sc. (Computer Science) Honours  2005 
Natalie Bernice  Wynn  Biblical and Theological Studies  2005 
Ciaran   Halpin  Business Studies and a Language  2005 
Duncan Eoin  MacRae  Classics  2005 
Jason Marshall  McCandless  Computer Science  2005 
Sean   Hegarty  Computer Science, Linguistics and a Language  2005 
Walid Hosam  El-Kininy  Dental Science  2005 
Keelin   Fox  Dental Science  2005 
Gilbert Henry Royse  Lysaght  Dental Science  2005 
Danielle Louise  McGeown  Dental Science  2005 
Colm   Friel  Economic and Social Studies  2005 
Laura Jane  Gibson  Economic and Social Studies  2005 
Alexandra   Kabirova  Economic and Social Studies  2005 
Claire Ann  Kennedy  Economic and Social Studies  2005 
Brian   Monaghan  Economic and Social Studies  2005 
Liam Anthony  Murphy  Economic and Social Studies  2005 
Séin   Ó Muineacháin  Economic and Social Studies  2005 
Deirdre   Reilly  Economic and Social Studies  2005 
Conor   Devitt  Engineering  2005 
Owen Stewart  Graham  Engineering  2005 
Oisín Fergal  Lyons  Engineering  2005 
Paul   Monahan  Engineering  2005 
Colman   O'Sullivan  Engineering  2005 
Christopher   Borsing  English Studies  2005 
Caoimhe   Ní Chonchúir  European Studies  2005 
James Christopher  Curry  History  2005 
Andrew   Byrne  History and Political Science  2005 
Réachbha   Fitzgerald  History and Political Science  2005 
Anne Therese  Jennings  Human Nutrition and Dietetics  2005 
Mark Andrew  Coen  Law  2005 
James Michael  Gallen  Law  2005 
Rachael   Walsh  Law  2005 
Niamh   Cleary  Law and French  2005 
Clare Frances  Moriarty  Law and French  2005 
Anna   Hickey  Law and German  2005 
Ruben   Feldman  Mathematics  2005 
Adam Hanley  Fuller  Mathematics  2005 
Daniel Ciaran  McNamee  Mathematics  2005 
Rhea   Fitzgerald  Medicine  2005 
Pierce   Geoghegan  Medicine  2005 
Brigid Christine Mary  Halley  Medicine  2005 
Mary Aisling  McMahon  Medicine  2005 
Stephen   Murphy  Medicine  2005 
Úna   Nic Ionmhain  Medicine  2005 
Adam Montgomery  Osborne  Medicine  2005 
Sinéad Brigid  Walsh  Medicine  2005 
Sarah   Blake  Natural Sciences  2005 
Colin   Brady  Natural Sciences  2005 
Simon Flaubert  Feeney  Natural Sciences  2005 
Sarah   Reilly  Natural Sciences  2005 
Ursula   Murphy  Nursing Studies  2005 
Elaine Carmel  Breen  Pharmacy  2005 
Rosemary Jane  Lucey  Pharmacy  2005 
Ciara Josephine  McGann  Pharmacy  2005 
Carl Anthony  Fox  Philosophy and Political Science  2005 
Wei-Yu   Chen  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2005 
Mustafa   Lotya  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2005 
Aliaksandra   Rakovich  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2005 
Declan   Donoghue  Physiotherapy  2005 
Brian   Randall  Physiotherapy  2005 
Aislinn   Sherwin  Physiotherapy  2005 
Aisling Maria  Toolan  Physiotherapy  2005 
Amy Mary  Brogan  Psychology  2005 
Milena Ann  Gandy  Psychology  2005 
Kate Marie  Gillen  Social Studies  2005 
Caroline   O'Nolan  Sociology and Social Policy  2005 
Stephen   Hardiman  Theoretical Physics  2005 
Eoin   Kerrane  Theoretical Physics  2005 
Stephen Robert  Power  Theoretical Physics  2005 
Eoin Pearse  Quinn  Theoretical Physics  2005 
Michael   Stewart  Theoretical Physics  2005 
Claire Elizabeth  Carroll  Two Subject Moderatorship  2005 
Emer Eilean  Delaney  Two Subject Moderatorship  2005 
Benjamin Robert  Eastham  Two Subject Moderatorship  2005 
Emma Kathryn  Howard  Two Subject Moderatorship  2005 
Aoife Catherine  Lucey  Two Subject Moderatorship  2005 
Brigit Katharine  McCone  Two Subject Moderatorship  2005 
Aislínn Mary  McCrory  Two Subject Moderatorship  2005 
Caroline Patricia  Pierce  Two Subject Moderatorship  2005 
Lucia Alice Luce  Pietroiusti  Two Subject Moderatorship  2005 
Helena   Moir  B.Sc. (Information Systems) Honors  2006 
Clement William  Grene  Biblical and Theological Studies  2006 
Iarfhlaith   Manny  Classics  2006 
Kevin   McGee  Classics  2006 
Michael Patrick  Byrne  Computational Physics / Computational Chemistry  2006 
Denise   Bowe  Dental Science  2006 
Breda Elizabeth  Martin  Dental Science  2006 
Stephanie   Rousseau  Early and Modern Irish  2006 
Nicola   Dunne  Economic and Social Studies  2006 
Barry   Gallagher  Economic and Social Studies  2006 
John Denis  Lavelle  Economic and Social Studies  2006 
Charlie   Nolan  Economic and Social Studies  2006 
Stephen Liam  Adams  Engineering  2006 
Fiona Louise  Gamble  Engineering  2006 
Grace   Bolton  European Studies  2006 
Seamus   Conboy  History  2006 
Christopher   Kissane  History  2006 
Neil Patrick John  Sewell  Human Genetics  2006 
Aoife Teresa  Beirne  Law  2006 
Brenda   Carron  Law  2006 
Oisín Padraig  Tobin  Law  2006 
Joseph   Harrington  Law and French  2006 
Ciara   Murphy  Law and French  2006 
Stephen John  Walsh  Law and French  2006 
Cathal Joseph Paul  Cooney  Mathematics  2006 
Seamus Charles  Kelly  Mathematics  2006 
Niamh Catherine  Adams  Medicine  2006 
Laura   Cowley  Medicine  2006 
Terence Patrick Joseph  Farrell  Medicine  2006 
David Anthony  Foley  Medicine  2006 
Wing Suet Judy  Hung  Medicine  2006 
Ciara   Maguire  Medicine  2006 
Claire   McGovern  Medicine  2006 
Síobhra   O'Sullivan  Medicine  2006 
Naomi Malika  Petty-Saphon  Medicine  2006 
Paul Robert  Webster  Medicine  2006 
Aisling   Buckley  Natural Sciences  2006 
Declan Malachy  Cockburn  Natural Sciences  2006 
Anna   Linehan  Natural Sciences  2006 
Caitrionna Jane  Roche  Natural Sciences  2006 
Brian   Steer  Natural Sciences  2006 
Dorothea Ogmore  Tilley  Natural Sciences  2006 
Jennifer   Dwyer  Pharmacy  2006 
Tara Vita  Austin  Philosophy and Political Science  2006 
Steven William  Clarke  Philosophy and Political Science  2006 
Rudy   Arthur  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2006 
Cuisle   O'Donovan  Physiotherapy  2006 
Caitríona   Walsh  Physiotherapy  2006 
Amy Louise  Colla  Psychology  2006 
Lorraine   Hester  Psychology  2006 
Aimee Edith  Joyce  Social Studies  2006 
Barry George  Forde  Theology  2006 
Robert   Clancy  Theoretical Physics  2006 
Cathal   Leahy  Theoretical Physics  2006 
David Anthony  Leen  Theoretical Physics  2006 
Pádraig   Liddy  Theoretical Physics  2006 
Aaron Joseph  Meagher  Theoretical Physics  2006 
Niamh   Crilly  Two Subject Moderatorship  2006 
Caroline   Cullen  Two Subject Moderatorship  2006 
Michael Patrick  Curran  Two Subject Moderatorship  2006 
Paul   Earlie  Two Subject Moderatorship  2006 
Sarah Mercy  Gubbins  Two Subject Moderatorship  2006 
Deirdre   Hosford  Two Subject Moderatorship  2006 
Michal   Kolesar  Two Subject Moderatorship  2006 
Eimear Maire  Nic Diarmada  Two Subject Moderatorship  2006 
Emily Martha  Andrews  B.Ed. (Music Education)  2007 
Darren   Magee  B.Ed. (Music Education)  2007 
Jill   McArdle  Biblical and Theological Studies  2007 
John Martin  Ahern  Dental Science  2007 
Sinead Treasa  Cooney  Dental Science  2007 
Clara   Gibson  Dental Science  2007 
Jennifer Anne  Lawson  Dental Science  2007 
Oonagh Breda  Murphy  Drama and Theatre Studies  2007 
Christina   Cleary  Early and Modern Irish  2007 
Anne   Byrne  Economic and Social Studies  2007 
Kieran Thomas  Curtis  Economic and Social Studies  2007 
Nathalie Bronagh  Ennis  Economic and Social Studies  2007 
James Philip  McLaughlin  Economic and Social Studies  2007 
Emma Mary  O'Donoghue  Economic and Social Studies  2007 
Jennifer Ann  O'Meara  Economic and Social Studies  2007 
Adnan   Velic  Economic and Social Studies  2007 
Colm   Bhandal  Engineering  2007 
Neil Thomas John  Cagney  Engineering  2007 
Jingran   Gao  Engineering  2007 
Ronan James  O'Brien  Engineering  2007 
Mark John  O'Callaghan  Engineering  2007 
Roisin Frederica  Rowley-Brooke  Engineering  2007 
Kevin   Brazil  English Studies  2007 
Tara Joanne  Robinson  English Studies  2007 
Judith Ashley  Brown  European Studies  2007 
Sinead   Walsh  European Studies  2007 
Stephen Henry Matthew  Furlong  History  2007 
Giulia   Ni Dhulchaointigh  History and Political Science  2007 
Siobhan   Caslin  Law  2007 
Andrea Maria  Mulligan  Law  2007 
Sarah Jean  Swaine  Law  2007 
Aislinn Francesca  Lucheroni  Law and French  2007 
Silvia   Schmidt  Law and French  2007 
Barry   Devlin  Mathematics  2007 
Thomas   Moran  Mathematics  2007 
Seamus   O'Boyle  Mathematics  2007 
Ealga   Beary  Medicine  2007 
Anne Rebecca  Buckley  Medicine  2007 
Eoin Patrick  Finegan  Medicine  2007 
Louise   Fitzgerald  Medicine  2007 
Laura Elizabeth  Gleeson  Medicine  2007 
Anne Marie   Liddy  Medicine  2007 
Emer   McLoughlin  Medicine  2007 
Tria   Rooney  Medicine  2007 
Anna   Sheane  Medicine  2007 
Bill   Walsh  Medicine  2007 
Matthew Robert  Adams  Mental and Moral Science  2007 
George Henry  Jackson  Music  2007 
Sonia Mary  Buckley  Natural Sciences  2007 
Ciaran Sean  Cleary  Natural Sciences  2007 
Laura   Devaney  Natural Sciences  2007 
Rutsu   Kenmoku  Natural Sciences  2007 
John Anthony  Lee  Natural Sciences  2007 
Georgina Anne Veronica  Murphy  Natural Sciences  2007 
Michael Brendan  Sexton  Natural Sciences  2007 
Mary-Claire   Kennedy  Pharmacy  2007 
Manuj   Sharma  Pharmacy  2007 
Niall   McGrane  Physiotherapy  2007 
Tom Kavanagh  O'Dwyer  Physiotherapy  2007 
Darragh   Whelan  Physiotherapy  2007 
Seamus Anthony  McManus  Psychology  2007 
Caoimhe   Nic A Bhaird  Psychology  2007 
Cliodhna   O'Connor  Psychology  2007 
Stephen Andrew  Farrell  Theology  2007 
Stephen Kevin  Britton  Theoretical Physics  2007 
Shane   Dooley  Theoretical Physics  2007 
Terence Chris  Farrelly  Theoretical Physics  2007 
Sean   Fitzgerald  Theoretical Physics  2007 
Michael James  Carroll  Two Subject Moderatorship  2007 
Rolf   Fredheim  Two Subject Moderatorship  2007 
John James  Gallagher  Two Subject Moderatorship  2007 
Cathal Kelly  Hardiman  Two Subject Moderatorship  2007 
Claire   Hennessy  Two Subject Moderatorship  2007 
Michael   Sherlock  Two Subject Moderatorship  2007 
Caitlin   Valiulis  Two Subject Moderatorship  2007 
Eimhin James John  Walsh  Two Subject Moderatorship  2007 
Georgia Natalie  Aquing  Biblical and Theological Studies  2008 
Konrad   Grieger  Business Studies and a Language  2008 
Michael   Clear  Computer Science  2008 
Daniel   Lenouvel  Dental Science  2008 
John Tadhg  Reidy  Dental Science  2008 
Therese   Grace  Economic and Social Studies  2008 
Ilya   Paveliev Lee  Economic and Social Studies  2008 
Fintan Michael John  Ryan  Economic and Social Studies  2008 
Ian Edward  Sinnott  Economic and Social Studies  2008 
Michael John Chaloner  Day  Engineering  2008 
Donal   Holland  Engineering  2008 
Niall   Murphy  Engineering  2008 
Mikhail   Volkov  Engineering  2008 
Georgina   Folan  English Studies  2008 
Karina   Jakubowicz  English Studies  2008 
Joanna Rose  Staunton  English Studies  2008 
James Michael  Kilcourse  European Studies  2008 
Katherine   Tarlton  European Studies  2008 
Caitriona Monica  Ni Dhubhda  History and Political Science  2008 
Dermot Paul  Harnett  Human Genetics  2008 
Elizabeth   O Sullivan  Human Nutrition and Dietetics  2008 
Emma Louise  Fenelon  Law  2008 
Mark   Thuillier  Law  2008 
Jack Andrew  Paterson  Law and French  2008 
Ah-Young   Koo  Law and German  2008 
Christopher   O'Hara  Law and German  2008 
Enda   McGreevy  Management Science and Information Systems Studies  2008 
Rory Alexander Vesey  Stoney  Manufacturing Engineering with Management Science  2008 
Myles   Denyer  Mathematics  2008 
David   Hughes  Mathematics  2008 
Clare Patricia  McCormack  Mathematics  2008 
Anica   Bulic  Medicine  2008 
Christopher   Carroll  Medicine  2008 
Ruik   Chee  Medicine  2008 
Sara   Naimimohasses  Medicine  2008 
Sinead   O'Shaughnessy  Medicine  2008 
Elliott   Woodward  Medicine  2008 
Katharine   Little  Midwifery  2008 
Colm   Browne  Natural Sciences  2008 
Matthew Alan  Carrigan  Natural Sciences  2008 
Ian   Farley  Natural Sciences  2008 
Shane Francis  Heffernan  Natural Sciences  2008 
Moyra   Lawrence  Natural Sciences  2008 
Oran Gilliland  O Doherty  Natural Sciences  2008 
Aidan Michael  O'Flannagain  Natural Sciences  2008 
Shane   Plunkett  Natural Sciences  2008 
Brendan Liam  Quigley  Natural Sciences  2008 
Sean Timothy James  Ryan  Natural Sciences  2008 
Emma Delany  Cahill  Nursing  2008 
Aleksey   Shmelov  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2008 
Jarlath James  Lyons  Physiotherapy  2008 
Ciara Elizabeth  McCallion  Physiotherapy  2008 
Emer   McGowan  Physiotherapy  2008 
Marie   Boland  Psychology  2008 
Darina Elizabeth  Errity  Psychology  2008 
Patrick Stephen  McHugh  Psychology  2008 
Kyle Edward  Ballantine  Theoretical Physics  2008 
Christopher David Andrew  Blair  Theoretical Physics  2008 
Brian   Denvir  Theoretical Physics  2008 
James Thomas Matthew  Gough  Theoretical Physics  2008 
Tim   Harris  Theoretical Physics  2008 
David   McGuire  Theoretical Physics  2008 
Sam   Palmer  Theoretical Physics  2008 
Jean   Acheson  Two Subject Moderatorship  2008 
Giovanna   Baviera  Two Subject Moderatorship  2008 
Gerard Noel  Farrell  Two Subject Moderatorship  2008 
Micheal Pio  Hoyne  Two Subject Moderatorship  2008 
Anne Catherine  Jennings  Two Subject Moderatorship  2008 
Padraic   Lamb  Two Subject Moderatorship  2008 
Stephen Christopher  Stacey  Two Subject Moderatorship  2008 
Jonathan Gerard Michael  Wyse  Two Subject Moderatorship  2008 
Nadja   Turunen  Business Studies and a Language  2009 
Jimmy   Cleary  Computer Science  2009 
Stephen   Dolan  Computer Science  2009 
Hamed   Fesharaki  Dental Science  2009 
Emma Claire  McAleese  Dental Science  2009 
Christine Judith  Coakley  Economic and Social Studies  2009 
Joseph   Cummins  Economic and Social Studies  2009 
Roisin   Donnelly  Economic and Social Studies  2009 
Amandine   Lobelle  Economic and Social Studies  2009 
Tom   Lowe  Economic and Social Studies  2009 
Laoise   Mullane  Economic and Social Studies  2009 
Aoife   Quinn  Economic and Social Studies  2009 
Barra   Roantree  Economic and Social Studies  2009 
Mark   Sykes  Economic and Social Studies  2009 
Christoph   Walsh  Economic and Social Studies  2009 
Ailbhe   Cullen  Engineering  2009 
Mathew   Lyons  Engineering  2009 
Sinéad Cáit  Ní Riada  Engineering  2009 
Donal   Hassett  European Studies  2009 
Magdalena   Loehr  European Studies  2009 
Gavin Neville Charles  Morrison  History and Political Science  2009 
Chloe   Teevan  History and Political Science  2009 
Roisin   Dunne  Human Genetics  2009 
Donncha   Conway  Law  2009 
Joelle   Grogan  Law  2009 
Molly   Joyce  Law  2009 
Emile   Burke-Murphy  Law and French  2009 
Emma   Libreri  Law and French  2009 
Emma Sinead  McCarron  Law and French  2009 
Garret   Sammon  Law and French  2009 
Hugh   Doyle  Management Science and Information Systems Studies  2009 
Cailin   Maguire  Management Science and Information Systems Studies  2009 
Ruadhai   Dervan  Mathematics  2009 
Christoph Stefan  Hellmayr  Mathematics  2009 
Cian Tomas  O'Criodain  Mathematics  2009 
John Ronan  Shee  Mathematics  2009 
Robin Joshua  Tobin  Mathematics  2009 
Gabriel Blankson  Beecham  Medicine  2009 
Conor   Broderick  Medicine  2009 
Valerie   Broderick  Medicine  2009 
Justin   Chan Tai Kong  Medicine  2009 
Jessica   Cooke  Medicine  2009 
Anna Clare Megan  Feeney  Medicine  2009 
Aileen Therese  Fenelon  Medicine  2009 
Martina   Feyzrakhmanova  Medicine  2009 
Samantha   Irwin  Medicine  2009 
David Mark  Kelly  Medicine  2009 
Paul   McElhinney  Medicine  2009 
Thomas-John   McGrath-Daly  Medicine  2009 
Melissa   Murphy  Medicine  2009 
Mai   Nguyen  Medicine  2009 
Gerard Anthony  Sheridan  Medicine  2009 
Reiltin   Nic Charthaigh Duill  Music  2009 
Niamh   Fox  Natural Sciences  2009 
Kevin   Gaughan  Natural Sciences  2009 
Beth   Kelly  Natural Sciences  2009 
Graham Patrick  Murphy  Natural Sciences  2009 
Aidan   Murray  Natural Sciences  2009 
Fergus   Poynton  Natural Sciences  2009 
Lucia   Salatova  Natural Sciences  2009 
Kilian   Walsh  Natural Sciences  2009 
Niamh Mary  Ennis  Pharmacy  2009 
Helen   Gallagher  Pharmacy  2009 
Naomi   Hodgins  Pharmacy  2009 
Helen Geraldine  O'Donnell  Pharmacy  2009 
Sanghee   Park  Pharmacy  2009 
Matthew Patrick Ivan  McKeever  Philosophy  2009 
Daniel   Vanello  Philosophy  2009 
Fay   Niker  Philosophy and Political Science  2009 
Christian   Wirtz  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2009 
Edel   Cronin  Physiotherapy  2009 
Brendan Stephen  Heck  Physiotherapy  2009 
Elizabeth   Melvin  Physiotherapy  2009 
Clare   Delargy  Psychology  2009 
Geoffrey   Wharton  Religions and Theology  2009 
Claire Marie  O'Brien  Theoretical Physics  2009 
Sean Breanndan  O'Conchuir  Theoretical Physics  2009 
Roisin Louise  Adams  Two Subject Moderatorship  2009 
Huw   Duffy  Two Subject Moderatorship  2009 
Hugh Declan  Farrell  Two Subject Moderatorship  2009 
Aine   Ni Choisdealbha  Two Subject Moderatorship  2009 
Tim   Smyth  Two Subject Moderatorship  2009 
Jason   Somerville  Two Subject Moderatorship  2009 
Denise Jennifer  Abraham  Clinical Speech and Language Studies  2010 
Eoin Darragh  O'Morain  Dental Science  2010 
Marc Jonathan  Atkinson  Drama and Theatre Studies  2010 
Claire Johanna Mary  Blennerhassett  Drama and Theatre Studies  2010 
Nick Michael  Fitzpatrick  Economic and Social Studies  2010 
Stephanie   Kelly  Economic and Social Studies  2010 
Donal   O'Cofaigh  Economic and Social Studies  2010 
Conor Anthony  O'Neill  Economic and Social Studies  2010 
Iain Gordon  Snoddy  Economic and Social Studies  2010 
Kuanysh   Balgazin  Engineering  2010 
Etienne   Corish  Engineering  2010 
Alan David  Irvine  Engineering  2010 
Rudi   O'Reilly Meehan  Engineering  2010 
Eoin   Parle  Engineering  2010 
Jonathan   Van de Belt  Engineering  2010 
Stephen   Yates  Engineering  2010 
Conor Eoin  Leahy  English Studies  2010 
Cal-Ryan   McDonagh  English Studies  2010 
Therese   Morley  European Studies  2010 
Samuel Nathan  Mealy  History and Political Science  2010 
Joan Elizabeth  Redmond  History and Political Science  2010 
Patricia   Dominguez Castro  Human Nutrition and Dietetics  2010 
Alison   Fynes  Law  2010 
David   McCauley  Law  2010 
Ben Christopher Eoin  Mitchell  Law  2010 
Andrew   Flynn  Law and French  2010 
Laura Brenda  Headon  Management Science and Information Systems Studies  2010 
Alan Richard  O'Brien  Management Science and Information Systems Studies  2010 
Nick   Byrne  Mathematics  2010 
Eavan   Gleeson  Mathematics  2010 
Eoin Padraig  Murphy  Mathematics  2010 
Cathal   Ormond  Mathematics  2010 
Suil   Collins  Medicinal Chemistry  2010 
Mayce   Al Kuraishi  Medicine  2010 
Lucy Ellen  Chapman  Medicine  2010 
Rebecca   Cole  Medicine  2010 
Maire   Crowley  Medicine  2010 
Caoimhe Catherine  Delaney  Medicine  2010 
Orna   Grant  Medicine  2010 
Elizabeth Jane  Harbottle  Medicine  2010 
Lydia Iris  Healy  Medicine  2010 
Kathryn   Hunter  Medicine  2010 
John   Hynes  Medicine  2010 
Patrick Joseph  Kerr  Medicine  2010 
Fatima Mousa  Khadadah  Medicine  2010 
Allan   Klompas  Medicine  2010 
Samantha   Martin  Medicine  2010 
Michael   Moore  Medicine  2010 
Claire Anne  Murphy  Medicine  2010 
Rachel   Nickel  Medicine  2010 
Ian   Reynolds  Medicine  2010 
Nichola   Sandys  Medicine  2010 
Margaret   Bridge  Music  2010 
Sive   Finlay  Natural Sciences  2010 
Gavin   Kenny  Natural Sciences  2010 
Diana Elena  Morosan  Natural Sciences  2010 
Claire   Gallagher  Nursing (BSc)  2010 
Christine   Rorke  Nursing (BSc)  2010 
Anne-Marie   Carroll  Pharmacy  2010 
Hanah   Mesallati  Pharmacy  2010 
Claire Elizabeth  Mullins  Pharmacy  2010 
Fionnuala   Nevin  Pharmacy  2010 
David   Boylan  Philosophy  2010 
Fintan Declan Maccecht  Mallory  Philosophy  2010 
Ciaran   Parkin  Philosophy and Political Science  2010 
Eleanor   Friel  Philosophy, Political Science, Economics & Sociology  2010 
Ciara   Clancy  Physiotherapy  2010 
Catherine   Ledden  Physiotherapy  2010 
Daniel   Quinn  Physiotherapy  2010 
Justin   McCann  Religions and Theology  2010 
Andrew   Murphy  Social Studies  2010 
Stephanie   Hyland  Theoretical Physics  2010 
Ciaran Mark  Lee  Theoretical Physics  2010 
Ciaran James  Doyle  Two Subject Moderatorship  2010 
Clancy Mariclaire  Flynn  Two Subject Moderatorship  2010 
Yui   Fujita  Two Subject Moderatorship  2010 
Stephen Christopher David  Kenneally  Two Subject Moderatorship  2010 
Cliona   Nic Dhomhnaill  Two Subject Moderatorship  2010 
Aine Pearl  Pennello  Two Subject Moderatorship  2010 
Patrick   Reevell  Two Subject Moderatorship  2010 
Lynsey Hannah  Callaghan  B.Ed. (Music Education)  2011 
Shauna   Delaney  B.Sc. (Children's and General Nursing)  2011 
Sophie Carolyn  Clare  B.Sc. (Midwifery)  2011 
Laura   Holly  B.Sc. (Nursing)  2011 
Catherina Bernadette  Long  B.Sc. (Nursing)  2011 
Niamh Rosemary  Murphy  B.Sc. (Nursing)  2011 
Douglas James  Temple  Chemistry with Molecular Modelling  2011 
Stephen David  Shaw  Computer Science, Linguistics and a Language  2011 
Andrew Charles  Bartram  Dental Science  2011 
Ronan   O'Leary  Dental Science  2011 
Gina   Kelly  Earth Sciences  2011 
Daniel   Quinn  Earth Sciences  2011 
Lorcan George  Clarke  Economic and Social Studies  2011 
Clare   Dunne  Economic and Social Studies  2011 
Gavin   Gilhawley  Economic and Social Studies  2011 
Tom   Kelly  Economic and Social Studies  2011 
Emmet   Kiberd  Economic and Social Studies  2011 
Tony   O'Connor  Economic and Social Studies  2011 
Andrew   Winterbotham  Economic and Social Studies  2011 
Ian   Beatty-Orr  Engineering  2011 
Gary   Blackburn  Engineering  2011 
Oisin   Brogan  Engineering  2011 
Mark William  Culleton  Engineering  2011 
Michael Francis  Cullinan  Engineering  2011 
Ronan   Fahey  Engineering  2011 
Michael   Gibbons  Engineering  2011 
Kevin   Haughan  Engineering  2011 
Andrew Donald  McKay  Engineering  2011 
Anish   Raghavan  Engineering  2011 
Anthony Oliver  Simpson  Engineering  2011 
Ciaran   Tuohy  Engineering  2011 
Natasha Claire  Calder  English Studies  2011 
Sally   Rooney  English Studies  2011 
Louise   Heneghan  European Studies  2011 
Rebecca   Smyth  European Studies  2011 
Neil   Warner  History and Political Science  2011 
Caitlin Emira Saoirse  Nic Iomhair  Irish Studies  2011 
Michael   Judge  Law  2011 
Colm   Kelly  Law  2011 
Matthew   Langton  Law  2011 
Jennifer   Duffy  Law and Business  2011 
Ferenc   Jari  Law and French  2011 
Nicola   Griffin  Law and Political Science  2011 
Colman   Humphrey  Mathematics  2011 
Jack   Kelly  Mathematics  2011 
Jasdeep   Badwal  Medicine  2011 
Niall   Cosgrave  Medicine  2011 
Renuka Rasmani  Durganaudu  Medicine  2011 
Eric   Hirsch  Medicine  2011 
Conor   Lavelle  Medicine  2011 
Andrew Graham  Lockhart  Medicine  2011 
Ian John  McGurgan  Medicine  2011 
Conor John  O'Donovan  Medicine  2011 
Clare   Quigley  Medicine  2011 
Liam   Townsend  Medicine  2011 
Cormac   Bennett  Music  2011 
Alex Louis  Ryan  Music  2011 
Oana Maria  Deac  Natural Sciences  2011 
Rebecca   Feeney-Barry  Natural Sciences  2011 
Aoibheann   Gaughran  Natural Sciences  2011 
Daragh   Mullarkey  Natural Sciences  2011 
Samuel David  Preston  Natural Sciences  2011 
Andrea   Waitz  Natural Sciences  2011 
Robert James  Walsh  Natural Sciences  2011 
Glyn   Williams  Natural Sciences  2011 
Margaret Eleanor  Dee  Occupational Therapy  2011 
Brian John  McNamara  Pharmacy  2011 
Juliette Anne  O'Connell  Pharmacy  2011 
Ryan   Kenny  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2011 
Cara Maria  Sanquest  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2011 
Adam   McDermott  Physiotherapy  2011 
Eric Anthony  Lacey  Psychology  2011 
Stephen   Landers  Psychology  2011 
Julie   O'Shea  Social Studies  2011 
Gillian   Smith  Sociology and Social Policy  2011 
Gavin   Cheung  Theoretical Physics  2011 
David-Alexander   Robinson  Theoretical Physics  2011 
Rachael   Atkinson  Two Subject Moderatorship  2011 
Debbie   Blair  Two Subject Moderatorship  2011 
Eleanor Mai  Jones-McAuley  Two Subject Moderatorship  2011 
Charlie   Kerrigan  Two Subject Moderatorship  2011 
Orla   McCallion  Two Subject Moderatorship  2011 
David Luke  Naessens  Two Subject Moderatorship  2011 
Deirdre   Ní Cheallacháin  Two Subject Moderatorship  2011 
Eoghan Padraig  O'Ceannabhain  Two Subject Moderatorship  2011 
Eoghan   Quinn  Two Subject Moderatorship  2011 
Jennifer   Abe  Bachelor in Science (Nursing)  2012 
Caroline   Monaghan  Bachelor in Science (Nursing)  2012 
Fran   Nolan  Bachelor in Science (Nursing)  2012 
Angele   Sciberras  Bachelor in Science (Nursing)  2012 
Lisa   Kirwan  Bachelor in Science in Children's and General Nursing  2012 
Sunita   Maharjan  Bachelor in Science in Children's and General Nursing  2012 
Julika Johanna  Hudson  Bachelor in Science in Midwifery  2012 
Venina Svetli  Kalistratova  Classics  2012 
Aisling   Cant  Dental Science  2012 
Lilia   Collazo  Dental Science  2012 
Nusaybah   Elsherif  Dental Science  2012 
Ji Ding  Ho  Dental Science  2012 
Olivea Mourice Guirguis Gad  Morcos  Dental Science  2012 
Alexandra Ellen  Greenfield  Drama and Theatre Studies  2012 
Marielle Grigsby  Rocca  Economic & Social Studies  2012 
Rahul   Dewan  Economic and Social Studies  2012 
Brian   Higgins  Economic and Social Studies  2012 
Kevin   O'Reilly  Economic and Social Studies  2012 
Jasper   Plan  Economic and Social Studies  2012 
Barry John  Price  Economic and Social Studies  2012 
David   Schenck  Economic and Social Studies  2012 
Liam   Maher  English Studies  2012 
Claudio   Sansone  English Studies  2012 
James   Schuller  English Studies  2012 
Matthew Peter Alexander  Sullivan  English Studies  2012 
Gordon   Bond  History  2012 
Jack   Sheehan  History  2012 
Anna   Harrington  History and Political Science  2012 
David   Kelleher  History and Political Science  2012 
Nicole Karen  Campbell  Human Health and Disease  2012 
Amy Patricia  Worrall  Human Health and Disease  2012 
Siobhan   Duignan  Integrated Engineering  2012 
John   Hickey  Integrated Engineering  2012 
Sarah   Noonan  Integrated Engineering  2012 
Martha   Davis  Law  2012 
Tony   Deane  Law  2012 
Tom   Kelly  Law  2012 
Robert   Noonan  Law  2012 
Cian   O'Concubhair  Law  2012 
Cristina   Susanu  Law and French  2012 
Angelina Maria  Cox  Law and Political Science  2012 
Shane Alan  Gibbons  Law and Political Science  2012 
Charles   Dillon  Mathematics  2012 
Benen   Harrington  Mathematics  2012 
Gillian   Crowe  Medicine (5-year)  2012 
Eoghan   Dunlea  Medicine (5-year)  2012 
Isabelle   Hunt  Medicine (5-year)  2012 
Patrick Richard  Jordan  Medicine (5-year)  2012 
Eimear   Keane  Medicine (5-year)  2012 
Sean   Kelley  Medicine (5-year)  2012 
Ciara   Kelly  Medicine (5-year)  2012 
Jean   Lowry  Medicine (5-year)  2012 
Thomas James  Matthews  Medicine (5-year)  2012 
Rebecca   Mawhinney  Medicine (5-year)  2012 
Michael   McCrohan  Medicine (5-year)  2012 
David John  Quigley  Medicine (5-year)  2012 
Michael Ryan Ryan  Ryan  Medicine (5-year)  2012 
Andrew   Stokes  Medicine (5-year)  2012 
Owen Martin  Thorpe  Medicine (5-year)  2012 
Conor   Toale  Medicine (5-year)  2012 
Brian   Woods  Medicine (5-year)  2012 
Dylan Coburn  Gray  Music  2012 
Stephen   O'Brien  Music  2012 
James   Behan  Natural Sciences  2012 
Rachel   Coyle  Natural Sciences  2012 
Vanya   Eccles  Natural Sciences  2012 
Lydia   Flynn  Natural Sciences  2012 
Dermot   Gillen  Natural Sciences  2012 
Peter   Halpin  Natural Sciences  2012 
Patrick George Paul  King  Natural Sciences  2012 
Michael Anthony  McInerney  Natural Sciences  2012 
Darren   O'Connell  Natural Sciences  2012 
Emmet   Sheerin  Natural Sciences  2012 
Edith Ngesong Betanga  Aka  Occupational Therapy  2012 
Lauren   Boland  Occupational Therapy  2012 
Carmel   Cooney  Occupational Therapy  2012 
Julie   Donohoe  Occupational Therapy  2012 
Isabel May  Kennedy  Occupational Therapy  2012 
Ashika Lauren  Singh  Philosophy  2012 
Jolyon Simon  Lloyd-Davies  Philosophy, Political Science, Economics & Sociology  2012 
Frederick Myles  McCormick  Philosophy, Political Science, Economics & Sociology  2012 
Naomi   Beard  Physiotherapy  2012 
Catherine   Simpson  Physiotherapy  2012 
David   Beresford  Political Science and Geography  2012 
Ciara Anne  Devine  Psychology  2012 
Rosanne   Monteiro  Psychology  2012 
Aine   Byrne  Theoretical Physics  2012 
Anna Page  Lawless  Theoretical Physics  2012 
Fionn   Malone  Theoretical Physics  2012 
Glenn   Moynihan  Theoretical Physics  2012 
Declan   Murphy  Theoretical Physics  2012 
Sean   Murray  Theoretical Physics  2012 
Rory David  Nolan  Theoretical Physics  2012 
Daniel   Purdy  Theoretical Physics  2012 
John   Roche  Theoretical Physics  2012 
Pauline   Carney  Two Subject Moderatorship  2012 
Aine   Chambers  Two Subject Moderatorship  2012 
Deirdre Nic  Charthaigh  Two Subject Moderatorship  2012 
Jack   Gleeson  Two Subject Moderatorship  2012 
Justin Edward  Murphy  Two Subject Moderatorship  2012 
Matthew   O'Dowd  Two Subject Moderatorship  2012 
Ciaran   O'Rourke  Two Subject Moderatorship  2012 
Gabija   Purlyte  Two Subject Moderatorship  2012 
Sean   Tong  Two Subject Moderatorship  2012 
Jamie Ross  Chandler  Ancient and Medieval History and Culture  2013 
Niamh   Dunne  Children's and General Nursing  2013 
Orla   Gilheaney  Clinical Speech and Language Studies  2013 
Olivia Denise  Kerrigan  Clinical Speech and Language Studies  2013 
Rachel   Kidd  Clinical Speech and Language Studies  2013 
Aine   Nally  Deaf Studies  2013 
Brian   Dunne  Dental Science  2013 
Wan Ying  Lim  Dental Science  2013 
Abdulrahman   Mohamed  Dental Science  2013 
Lydia Fischer  Dooley  Drama and Theatre Studies  2013 
Colm   Farrell  Economic and Social Studies  2013 
Sean   Healy  Economic and Social Studies  2013 
George Leopold  Sorg-Langhans  Economic and Social Studies  2013 
Michael   Broderick  Engineering (Integrated)  2013 
Miriam Eve  O'Connor  Engineering (Integrated)  2013 
Conor   Sexton  Engineering (Integrated)  2013 
William   Brady  English Studies  2013 
Robert   Brown  English Studies  2013 
Cillian   Fahy  English Studies  2013 
Eleanor Louise Hoole  Rowe  English Studies  2013 
David   Briscoe  History  2013 
Cormac   Shine  History and Political Science  2013 
Gerard   Keogh  Information Systems (Hons)  2013 
Amy Beaumont  Chappelhow  Irish Studies  2013 
Nicole Mary  Burke  Law  2013 
Conor   Casey  Law  2013 
Gary Martin  Hansell  Law  2013 
Daniel   Price  Law  2013 
Caoimhe   Stafford  Law and Business  2013 
Alison   Kelly  Law and French  2013 
Clare Elizabeth  Kelly  Law and Political Science  2013 
Aoife Katherine  O'Reilly  Law and Political Science  2013 
James   Rooney  Law and Political Science  2013 
Laura   O'Malley  Management Science and Information Systems Studies  2013 
Patrick   Condon  Mathematics  2013 
Ewan   Dalby  Mathematics  2013 
Adam   Dyer  Medicine (5-year)  2013 
Megan Power  Foley  Medicine (5-year)  2013 
Samuel   Holt  Medicine (5-year)  2013 
Tommy   McGimsey  Medicine (5-year)  2013 
Niall   McVeigh  Medicine (5-year)  2013 
Liam Thomas  O'Neill  Medicine (5-year)  2013 
Kate Elizabeth  Richards  Medicine (5-year)  2013 
Gavin   Tucker  Medicine (5-year)  2013 
Srujana Venkata  Vedicherla  Medicine (5-year)  2013 
Ian James  Sewell  Music  2013 
Andrew   Cooper  Natural Sciences  2013 
Kevin   Daly  Natural Sciences  2013 
Lua O'Carroll  Koenig  Natural Sciences  2013 
Aine Niamh  O'Toole  Natural Sciences  2013 
Michael   Tierney  Natural Sciences  2013 
Ben   Adams  Nursing  2013 
Gary Joseph  Fennessy  Nursing  2013 
Ifesola   Ifelaja  Nursing  2013 
Sinead   Impey  Nursing  2013 
Brigid   O'Reilly  Nursing  2013 
Caitlyn Elisha  Paclibar  Nursing  2013 
Elizabeth   Treacy  Nursing  2013 
Orla   Buckley  Occupational Therapy  2013 
Mena   Eskander  Pharmacy  2013 
Susanne   Farrell  Pharmacy  2013 
Aisling   Kerr  Pharmacy  2013 
Jordan   Nally  Pharmacy  2013 
Kate   O'Donnell  Pharmacy  2013 
Henry John Charles  Longden  Philosophy and Political Science  2013 
Catalina De La Sota  Bouyssou  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2013 
William   Dunne  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2013 
Arann   McMahon  Physics and Chemistry of Advanced Materials  2013 
Rebecca   Kummert  Physiotherapy  2013 
Kate Marie  Macnamara  Physiotherapy  2013 
Colin   McGrath  Physiotherapy  2013 
David   O'Regan  Physiotherapy  2013 
Sarah   Purcell  Physiotherapy  2013 
Conor   Walsh  Physiotherapy  2013 
Alexander Robert David  Conway  Political Science and Geography  2013 
Eamonn   Fahey  Political Science and Geography  2013 
Hugh   Drumm  Psychology  2013 
Ryan Alberto  O'Giobuin  Sociology and Social Policy  2013 
Frank Reginald Norton  Chambers  Theoretical Physics  2013 
James   Fagan  Theoretical Physics  2013 
Liam   Hallinan  Theoretical Physics  2013 
Eamonn   O'Shea  Theoretical Physics  2013 
Cathal Joseph  McManus  TSM: Classical Civilisation and History  2013 
Aine Josephine Mary  Tyrrell  TSM: Drama Studies and English Literature  2013 
Conor   McGlynn  TSM: Economics and Philosophy  2013 
Feidhlim   McGowan  TSM: Economics and Psychology  2013 
Emma   Boylan  TSM: English Literature and History  2013 
Samuel Basil Mayo  Verbi  TSM: Geography and Sociology  2013 
Ciannait   Khan  TSM: Philosophy and Sociology  2013 
Michael Daniel  Currivan  World Religions and Theology  2013 
Ralph Thomas  Moore  Ancient and Medieval History and Culture  2014 
Karen Iris  Jeffery  Children's and General Nursing  2014 
Alexandra Maria  Madela  Classics  2014 
Eoin Fintan Joseph  Murphy  Computer Science  2014 
Jonathan   Rosca  Computer Science  2014 
Enno   Hermann  Computer Science and Language  2014 
Simon   Corbett  Course  2014 
Jill   Mc Ternan  Dental Science  2014 
Sylwia   Nowak  Dental Science  2014 
John Christopher  Mattock  Economic and Social Studies  2014 
Paul   Reidy  Economic and Social Studies  2014 
Á?ine Esther  Cahill  Engineering  2014 
Brian   Fallon  Engineering  2014 
Jonathan   Lynn  Engineering  2014 
Kris   Vanhoutte  Engineering  2014 
William David Anthony  Earle Ahern  History  2014 
Thomas   Murphy  History  2014 
Michael   Barton  History and Political Science  2014 
David   O'Driscoll  Human Health and Disease  2014 
Francesca Mia  Farrington  Law  2014 
Dáire   McCormack-George  Law  2014 
Aisling   Murray  Law  2014 
Louise   O'Callaghan  Law  2014 
Jeff   Ward  Law  2014 
Leona   Chow  Law and Business  2014 
Seán   Finan  Law and French  2014 
Shauna Danielle  Keniry  Law and German  2014 
Hugh   Guidera  Law and Political Science  2014 
Adam   Keilthy  Mathematics  2014 
Conor   McMeel  Mathematics  2014 
Niall   Thornton  Mathematics  2014 
Deirdre   McAdams  Medicinal Chemistry  2014 
Eimear   Duff  Medicine  2014 
Esme   Dunne  Medicine  2014 
Aoife   Gaffney  Medicine  2014 
Cara   Gill  Medicine  2014 
Ellen   Horgan  Medicine  2014 
Padraigin   Kenny  Medicine  2014 
Conor   Keogh  Medicine  2014 
Owen Peter  Killian  Medicine  2014 
Tseun Han  Kong  Medicine  2014 
Conor   Larney  Medicine  2014 
Thomas   McCartan  Medicine  2014 
Grainne R D  Mulkerrin  Medicine  2014 
Clodagh   Murray  Medicine  2014 
Oisín Anthony  O'Brien  Medicine  2014 
Niamh   O'Connor  Medicine  2014 
Martin   O'Donnell  Medicine  2014 
Nicola   Raftery  Medicine  2014 
Georgia Rosalie  Richard  Medicine  2014 
Salim   Sebaoui  Medicine  2014 
Carla   White  Medicine  2014 
Luke   Kelly  Nanoscience, Physics & Chemistry of Advanced Materials  2014 
Andrew David Harry  Selkirk  Nanoscience, Physics & Chemistry of Advanced Materials  2014 
Brian   Traynor  Nanoscience, Physics & Chemistry of Advanced Materials  2014 
Niamh   Barry  Nursing  2014 
Sara-Jane   Carmody  Nursing  2014 
Emily   Jones  Nursing  2014 
Suzanna Jane  Weedle  Nursing  2014 
Roberta   Ruttledge  Occupational Therapy  2014 
Turlough Michael  Heffernan  Pharmacy  2014 
Niamh Mary  Murphy  Pharmacy  2014 
Sorcha Jane  Murray  Pharmacy  2014 
Daniel Francis  Scott  Pharmacy  2014 
Jack   Stapleton  Pharmacy  2014 
William Michael  Foley  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2014 
Brigid Eileen  Francis-Devine  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2014 
Neil   Murphy  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2014 
Stephen   Stack  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2014 
Alexandra Bridgit  Trant  Philosophy, Political Science, Economics and Sociology  2014 
Gena   Kenny  Physiotherapy  2014 
Clare   Taylor  Physiotherapy  2014 
Aisling   Curtis  Psychology  2014 
Rebecca   Connell  Science  2014 
Ciana   Diskin  Science  2014 
Alan   Dowdall  Science  2014 
Eva-Maria   Dürr  Science  2014 
Cian   Gabbett  Science  2014 
Harry   Kane  Science  2014 
Elaine   Kelly  Science  2014 
Róisí­n   Mc Mackin  Science  2014 
Fionn   Ó Marcaigh  Science  2014 
Colum   O'Leary  Science  2014 
Georgia   O'Sullivan  Science  2014 
Shelley   Stafford  Science  2014 
Catherine   Boyle  Social Studies  2014 
Philip   Clarke  Theoretical Physics  2014 
Fiona Mary  McCarthy  Theoretical Physics  2014 
Harriet   Walsh  Theoretical Physics  2014 
Thomas   Wyse Jackson  Theoretical Physics  2014 
Robert   Cronin  TSM: Economics/Mathematics  2014 
Ronan Terence  O'Connor  TSM: Economics/Sociology  2014 
Conor   Brennan  TSM: English Literature/German  2014 
Tom   Noonan  TSM: English Literature/History  2014 
Éireann   O'Sullivan  TSM: English Literature/History  2014 
Niamh Frances Anna  Ní Dhomhnaill  TSM: German/Modern Irish  2014 
Paul   Corcoran  TSM: Greek/History  2014 
Andrew   Burrows  TSM: Mathematics/Music  2014 
Louis Mark Paul  O Neill Mahon  TSM: Mathematics/Philosophy  2014 
Julian Rene  Graef  TSM: Philosophy/Russian  2014 

2733 Scholars listed